- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Serviciile de furnizare consumului de energie electrică pentru IP Școala Profesională or. Rezina perioada anului 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Serviciile de furnizare consumului de energie electrică pentru IP Școala Profesională or. Rezina perioada anului 2022
Serviciile de furnizare consumului de energie electrică pentru IP Școala Profesională or. Rezina perioada anului 2022
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 23:08:36 Până la 30.12.2022 23:08:36
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 07.12.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
-Caet de sarcini
Specificații tehnice
22.11.2021 23:22:50
-Documentatia standart
Documentaţie de atribuire
22.11.2021 23:22:50
- invitaâie de participare
Invitaţie de participare
22.11.2021 23:22:50
23.11.2021 10:17
Răspuns la clarificare: Buna ziua Garantia de buna executie nu este solicitat,Garanâia pentru ofertă se solicită sub forma de scrisore de la bancă cuantum de 1% valabilă 60 zile,
23.11.2021 10:12
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic prin prezenta Vă comunicăm că toate procedurile de achizițiile publice inclusiv și achiziționarea serviciilor de furnizarea energiei electrice care depășesc suma de 200000,00 lei fără TVA se petrec în conformitatea cu Legea 131/2016 ”privind achizițiile publice” și Ordinul ministerului Finanțelor 115/2021 ” cu privire la aprobarea Documentației standard pentru realizarea achizițiilor publice de bunuri și servicii” (în special Articolele 44, 45, 46) în caz contrar contracte nu va fi înregistrate la trezoreriile de stat. Așadar, suntem impuși să petrecem procedura de achiziționarea energiei electrice în conformitatea cu legislația sus numită. .
23.11.2021 16:16
Răspuns la clarificare: Ofertantul va completa specificația de preț, potrivit cerințeleor indicate în caietul de sarcini și după caz, va oferi discount-ul disponibil. Legea nr.131/2015 reglementează revizuirea planurilor bugetare pentru motive obiective și întemeiate.
24.11.2021 16:35
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic vă informez respectuos că tipul de contor este: MT173-T1A42R52-M3KO3Z4
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA22.11.2021 23:22:50 - 29.11.2021 10:00:00
29.11.2021 10:00:00 - 06.12.2021 10:00:00