- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru perioada anului 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice pentru perioada anului 2022
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru perioada anului 2022
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 31.12.2021 16:56:43 Până la 30.12.2022 16:56:43
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 06.12.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
-anunț de participare .semnat pdf.pdf
Documentaţie de atribuire
22.11.2021 16:57:22
-documentatia standart servicii furnizare ener elect 2022.docx
Documentaţie de atribuire
22.11.2021 16:57:22
23.11.2021 11:29
Răspuns la clarificare: Bună ziua, conform Legii 131/2016 ,, cu privire la achizițiile publice'' și Ordinul Ministerului Finanțelor 115/2021 ,, cu privire la aprobarea documentației standart pentru realizarea achizițiilor publice de bunuri și servicii'' toate procedurile de achiziție publică inclusiv și serviciile de achiziționare a energiei electrice care depășesc suma de 200 000 mii lei ( fără TVA) se petrec prin procedura de achiziționare a energiei electrice în conformitate cu prevederile legislației sus numite. Art. 44,45, pe de altă parte nu contractele nu vor fi înregistrate la Trezoreriile de Stat.
29.11.2021 11:50
Răspuns la clarificare: vă aducem la cunoștință că contoarele sunt instalate conform prevederilor ambelor Regulamente și mențin caracteristicile măsurării orare a cantităților de energie.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA22.11.2021 16:57:22 - 01.12.2021 11:50:21
01.12.2021 11:50:21 - 05.12.2021 11:50:21