- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Produse de îngrijire personală pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lotul nr. 1 Săpun lichid (500 ml)
pH neutru, cu glicerină, în flacon de 500 ml
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:47:39 Până la 30.12.2022 14:47:39
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 13:00:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 2 Săpun de uz casnic
1 buc. * 100 g, cu cremă, fiecare bucată ambalată
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:48:37 Până la 30.12.2022 14:48:37
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 13:18:30
Denumirea lotului : Lotul nr. 3 Săpun rufe
1 buc. * 200 g, 72%
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:49:23 Până la 30.12.2022 14:49:23
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 13:37:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 4 Hârtie igienică
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; lungimea170 m; biologică (care se dizolvă în apă); diametru exterior rulou 19 cm (±5%) diametru interior rulou 6 cm (±5%) lăţimea ruloului 9 cm (±5%)
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:50:14 Până la 30.12.2022 14:50:14
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 13:55:30
Denumirea lotului : Lotul nr. 5 Hârtie igienică
Un strat, Dimensiunea: lungime 40 m; lăţime 90 cm (±5%); diametru 90 mm (±5%)
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:51:35 Până la 30.12.2022 14:51:35
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 14:14:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 6 Prosoape de hârtie (zig-zag)
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; dimensiune 24 cm x 20,5 cm; 210 buc./1 amb.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:52:21 Până la 30.12.2022 14:52:21
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 14:32:30
Denumirea lotului : Lotul nr. 7 Prosoape de hârtie
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; lungimea 124 m; diametru exterior rulou 15,8 cm (±5%); diametru interior rulou 3,8 cm (±5%) lăţimea rulou 20 cm (±5%)
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:53:21 Până la 30.12.2022 14:53:21
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 14:51:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 8 Săpun lichid (5 L.)
pH neutru, cu glicerină, în butelie de 5 L
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 14:54:09 Până la 30.12.2022 14:54:09
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.12.2021 15:09:30
Documentele procedurii de achiziție
02.12.2021 10:56
Răspuns la clarificare: Conform prevederilor art. 19 alin. (1) și (3) lit. c) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice autoritatea contractantă are obligaţia de a exclude din procedura de atribuire a contractului de achiziţii publice orice ofertant sau candidat despre care are cunoştinţă că, în ultimii 5 ani, a fost condamnat, prin hotărîrea definitivă a unei instanţe judecătoreşti, pentru participare la activităţi ale unei organizaţii sau grupări criminale, pentru corupţie, pentru fraudă şi/sau pentru spălare de bani, pentru infracţiuni de terorism sau infracţiuni legate de activităţi teroriste, finanţarea terorismului, exploatarea prin muncă a copiilor şi alte forme de trafic de persoane sau a fost condamnat, în ultimii 3 ani, prin hotărârea definitivă a unei instanțe judecătorești, pentru o faptă care a adus atingere eticii profesionale sau pentru comiterea unei greșeli în materie profesională. Astfel, aceasta informație urmează a fi verificată de către autoritatea contractantă prin prezentarea cazierului judiciar al persoanelor juridice.
02.12.2021 10:59
Răspuns la clarificare: Răspunsul îl găsiți la întrebarea nr. 1.
03.12.2021 10:40
Răspuns la clarificare: Depunerea întrebării fără text ”…” în ultima minută a termenului pentru depunerea clarificărilor constituie abuz din partea operatorului economic, care intenționat dorește suspendarea procedurii de achiziție publică sau prelungirea termenului pentru depunerea clarificărilor, fapt ce contravine prevederilor Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice.
05.12.2021 10:39
Răspuns la clarificare: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
05.12.2021 10:39
Răspuns la clarificare: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
05.12.2021 10:39
Răspuns la clarificare: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA22.11.2021 14:56:46 - 05.12.2021 10:40:15
05.12.2021 10:40:15 - 17.12.2021 10:40:15