- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achzitionarea serviciilor furnizare a energiei electrice pentru Penitenciarul nr.7 Rusca
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369429
Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369429
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 12:14:40 Până la 30.12.2022 12:14:40
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 07.12.2021 15:00:00
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369434
Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369434
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 12:20:35 Până la 30.12.2022 12:20:35
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 07.12.2021 15:18:30
Documentele procedurii de achiziție
Anunt de participare
Invitaţie de participare
22.11.2021 12:20:43
Documentatia standard
Specificații tehnice
22.11.2021 12:20:43
Invitatia de participare
Invitaţie de participare
22.11.2021 12:20:43
anunt de participare
Invitaţie de participare
22.11.2021 12:20:43
23.11.2021 11:04
Răspuns la clarificare: Pentenciarul nr.7 - Rusca, fiind instituție bugetară este obligată să se conformeze cerințelor înaintate de Agenția achiziții publice în domeniul procurării de bunuri, servicii și lucrări. Astfel, achiziționarea serviciilor de furnizare a energiei electrice este reglementată de documentația standard conform Linkului: (https://tender.gov.md/ro/content/documentaţia-standard-pentru-realizarea-achizițiilor-publice-de-bunuri-și-servicii). Reeșind din cele expuse operatorul economic urmează să depună oferta conform cerintelor din documentația standard aprobată prin Ordinul ministerului finantelor nr.115 din 15.09.2021. În cazul cînd vom avea deja semnat un contract de achizitii privind prestarea serviciilor de furnizare a energiei electrice iar tariful reglementat a serviciilor de furnizare a energiei electrice pe parcursul anului 2022 va creste, vom acționa in conformitate cu prevederile alin.7 al art. 76 din Legea 131/03/07.2015 .
24.11.2021 12:15
Răspuns la clarificare: Bună ziua, evidența consumului al energiei electrice se realizează prin intermediul contoarelor electronice de tip ZMG 405 CR.
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA22.11.2021 12:20:43 - 29.11.2021 10:00:00
29.11.2021 10:00:00 - 06.12.2021 10:00:00