- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Legume, fructe, ouă de pasăre pentru instituţiile de educație timpurie (IET) pe perioada trimestrului I al a. 2022, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun. Bălți
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lotul – 1 Cartofi
Cartofi Tuberculi întregi, curați, uscaţi, necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine. Cu diametrul nu mai mic de 8 cm. Saci calitativi de mărime medie (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 2 Varză albă proaspătă
Varză albă proaspătă Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine. Calibru căpăținilor de la 1,5-2,0 kg. Saci calitativi de mărime medie (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 3 Conopidă
Conopidă Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine. Cu căpățina nu mai mică de 1 kg Ambalată în cutii de carton cu respectarea cerințelor obligatorii de etichetare. HG nr.929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 4 Morcov proaspăt
Morcov proaspăt Rădăcina roșu - portocalie, de formă alungit-conică, cu vîrf rotunjit, lungimea 18-20 cm, masa 80-140 g. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insecte dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă. Saci calitativi de mărime medie (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 5 Sfeclă roşie proaspătă
Sfeclă roşie proaspătă Rădăcina cilindrică, cu masa de 200-600 g, lungimea 16-20 cm. Miezul de culoare roșu intens, fără inele, suculent, dulce. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insecte dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă. Saci calitativi de mărime medie (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 6 Ceapă proaspătă calitatea întîi
Ceapă proaspătă calitatea întîi Bulbii de ceapă trebuie să fie: intacţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, curaţi, fără urme vizibile de substanţe străine, suficient de uscaţi în stadiul de utilizare prevăzut (cel puţin primele straturi exterioare ale învelişului şi tulpinile trebuie să fie complet uscate), fără umeditate excesivă la suprafaţă. Cu mărimea nu mai mică de 5 cm. Saci calitativi de mărime medie (plasă 30 kg) SM 243:2004
Denumirea lotului : Lotul – 7 Ouă categoria A, Greutate M
Ouă categoria A, Greutate M – medie: de la 53 la 63 g exclusiv (coaja ouălor de găină destinate pentru consum alimentar trebuie să fie nevătămată şi curată. Cutii speciale. HG 1208 din 27.10.2008
Denumirea lotului : Lotul – 8 Bostan (dovleac)
Bostan (dovleac) De formă ovoidală de culoare portocaliu intens. Pulpa fructușui densă, suculentă și cu gust dulce. Mărimea medie de la 2,0-5,0 kg. Cutie de carton. Mărime medie. HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 9 Mere, categoria „Extra”, culoarea b
Mere, categoria „Extra”, culoarea b Merele din această categorie trebuie să fie de bună calitate şi caracteristice pentru soiul respectiv, care cuprinde o clasificare în funcţie de colorit şi rugozitate; 1/3 din suprafaţa totală de culoare roşie mixtă în cazul grupului de culoare B; calibrul minim este de 60 mm, în cazul în care se determină după diametru, şi de 90 g, dacă se determină după greutate. Lăzi. HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 10 Banane categoria „Extra”
Banane categoria „Extra”– bananele încadrate în această clasă trebuie să fie de calitate superioară. Fructele nu trebuie să prezinte defecte, cu excepţia unor uşoare pete superficiale care nu acoperă mai mult de 1-2 cm din suprafaţa fructului, cu condiţia ca acestea din urmă să nu afecteze aspectul general al mănunchiului sau al ciorchinelui, calitatea, capacitatea de păstrare sau prezentarea coletului. Lungimea minima a fructului este de 14cm. Lăzi. Mărime medie. HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 11 Lămîie categoria „Extra”
Lămîie categoria „Extra” (diametrul 63-72 mm) – produsele trebuie să fie de calitate superioară. Ca formă, aspect exterior, dezvoltare şi culoare trebuie să fie specifice soiului şi/sau tipului comercial şi nu trebuie să prezinte defecte. Lăzi. Mărime medie. HG 929 din 31.12.2009
Denumirea lotului : Lotul – 12 Caise uscate întregi fără sîmburi
Caise uscate întregi fără sîmburi – fructe netăiate cu deteriorări mecanice şi formă în funcţie de modul de îndepărtare a sîmburelui. Culoare galben deschis, galben, galben - oranj; oranj şi oranj închis. Ambalate industrial de la producator în pachete/cutii a cîte 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.1523 din 29.12.2006
Denumirea lotului : Lotul – 13 Prune uscate întregi fără sâmburi
Prune uscate întregi fără sîmburi: neagră cu nuanţă albăstrie, neagră, maro închis, brună-roşcată, maro cu nuanţă brună-roşcată, maro deschis. Nu se admit gust şi miros străine şi impurităţi minerale organoleptic perceptibile. Umiditate ridicată (“gata pentru consum”). Starea fructelor trebuie să fie astfel încît să suporte transportul şi manipularea la încărcare şi descărcare, pentru a ajunge în condiţii satisfăcătoare la locul destinaţiei. Ambalate industrial de la producator în pachete/cutii a cîte 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.1523 din 29.12.2006
Denumirea lotului : Lotul – 14 Stafide
Stafide soiuri apirene de culoare deshisă, boabele trebuie să fie potrivit de tari, cu pulpa elastică. Ambalate industrial de la producator în pachete a câte 0,100-0,200 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.1523 din 29.12.2006
Denumirea lotului : Lotul – 15 Mere uscate
Mere uscate. Calitatea superioară. Ambalate industrial de la producător în cutii de carton sau în pungi cu etichetă, maxim 5,0 kg. Descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG Nr.1523 din 29.12.2007
Denumirea lotului : Lotul – 16 Pere uscate
Pere uscate. Calitatea superioară. Ambalate industrial de la producător în cutii de carton sau în pungi cu etichetă, maxim 5,0 kg. Descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG Nr.1523 din 29.12.2007
Denumirea lotului : Lotul – 17 Castraveți murați
Castraveți murați Calitatea superioară. Ambalaj - vacum 0,500 kg. GOST 7180
Documentele procedurii de achiziție
formulare, specificația tehnică și de preț, contract-model
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
Doc.standard PDF, semnat
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
DUAE PDF,semnat
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
lista cu adrese PDF, semnat
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
Anunț de participare WORD
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
Anunț de participare PDF, semnat
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 11:46:19
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA18.11.2021 11:46:19 - 29.11.2021 12:00:00
29.11.2021 12:00:00 - 03.12.2021 11:00:00