- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Aparate de uz casnic
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Tehnică de uz casnic
Tehnică de uz casnic
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 29.11.2021 17:32:03 Până la 31.12.2021 17:32:03
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.11.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Motocoasă
Motocoasă
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 29.11.2021 17:33:14 Până la 31.12.2021 17:33:14
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.11.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Tocator de crengi
Tocator de crengi
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 29.11.2021 17:34:25 Până la 31.12.2021 17:34:25
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.11.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Mașină de măturat manual
Mașină de măturat manual
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 29.11.2021 17:35:43 Până la 31.12.2021 17:35:43
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.11.2021 14:55:30
Documentele procedurii de achiziție
18.11.2021 11:07
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Solicitarea de a prezenta acte confirmative despre dreptul de a livra, comercializa un produs rezultă din obligația instituției de a achizționa produse, bunuri inofensive și calitative.
18.11.2021 12:12
Răspuns la clarificare: Conform alin.4, art.65 a Legii 131/2015 operatorul economic va prezenta oferta prin depunerea într-un set comun a propunerii tehnice, a propunerii financiare, a DUAE și, după caz, a garanției pentru ofertă. Autoritatea contractantă la adoptarea deciziei de atribuire poate solicita suplimentar documente de clarificare.
19.11.2021 10:28
Răspuns la clarificare: Bună ziua suntem de acord, conform HG 212/2018 producătorii existenți pe piață au obligația de a se înregistra în Lista producătorilor, în caz de necesitate pentru confirmarea informațiilor declarate pe propria răspundere se vor solicita clarificări suplimentare.
19.11.2021 13:17
Răspuns la clarificare: Conform alin.4, art.65 a Legii 131/2015 obligatoriu operatorul economic va prezenta oferta prin depunerea într-un set comun a propunerii tehnice, a propunerii financiare, a DUAE și, după caz, a garanției pentru ofertă. Autoritatea contractantă la adoptarea deciziei de atribuire poate solicita suplimentar documente de clarificare. Potrivit regulamentului producătorul are obligația de a se înregistra în Lista producătorilor. La necesitat pentru verificare datelor vom solicita și înregistrarea în lista respectivă.
19.11.2021 13:18
Răspuns la clarificare: Nu solicităm termene de garanție de 60 luni (vezi caiet de sarcini).
19.11.2021 13:19
Răspuns la clarificare: Termenul de garanție solicitat este mai mic de 60 luni.
19.11.2021 14:34
Răspuns la clarificare: Consultați caietul de sarcini modificat.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA17.11.2021 17:37:25 - 22.11.2021 10:00:00
22.11.2021 10:00:00 - 26.11.2021 10:00:00