- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe
Codul fiscal/IDNO
1005600036924
Adresa
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
Constantin Tănase, 7
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
16.11.2021 17:15:26
Ultima modificare
17.11.2021 13:59:20
MTender ID
Cod CPV
79800000-2
-
Servicii tipografice şi servicii conexe
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
Statut
Activ
Valoarea estimată
361000 MDL
ID
711f4e3b-0502-4817-a92c-8c16c05f7f8e
Pas minim
3610
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 17:22:21 Până la 30.12.2022 17:22:21
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 08.12.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
documentația standard privind realizarea achiziției publice de servicii.docx
-
Documentaţie de atribuire
16.11.2021 17:23:20
Din ce considerente este stabilita suma estimata? Ajunge numai pentru a procura materiale, iar restul cheltuielilor salarii, energie electrica, incalzire s.a.m.d.?
18.11.2021 09:36
Răspuns la clarificare: Buna dimineața. La calcularea valorii estimative a achiziției s-au luat în considerare prețurile anului 2021. Dvs propuneți prețurile care le considerați și dacă vor fi rezonabile și argumentate vor fi luate în calcul.
Spuneți vă rog, din câte foi va fi formată declaratia? Doar 4 sau vor fi cu 6, cu 8 foi?
18.11.2021 15:35
Răspuns la clarificare: Declaratia primara- 4 foi (5 pagini,) 1 pagina detine tabel pe verso. Declaratia complementara- 4 foi (4 pagini)- pe verso tipar nu detine.
Denumirea lotului : Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
361000 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
361,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
16.11.2021 17:23:20 - 26.11.2021 18:00:00
16.11.2021 17:23:20 - 26.11.2021 18:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
26.11.2021 18:00:00 - 07.12.2021 18:00:00
26.11.2021 18:00:00 - 07.12.2021 18:00:00