- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 15:32:30 Până la 30.12.2022 15:32:30
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 21.12.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
-
Documentaţie de atribuire
16.11.2021 15:48:48
19.11.2021 15:11
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Certificatul CWA 15374 Security Management System for suppliers to the security printing industry va fi acceptat precum și alte certificate emise de organizme autorizate europe, care au incidență nemijlocită cu obiectul achiziției.
17.11.2021 10:37
Răspuns la clarificare: Hîrtie pretipărită cu unele inscripții, care este materie primă pentru procesul de producere în cadrul instituției.
03.12.2021 12:11
Răspuns la clarificare: Buna ziua, la intrebarea dvs vă comunicăm următoarele: Că I.P. „CTIF” va accepta filigran bitonal cu orice elemente de design însă doar cu garantarea obligatorie scrisă și semnată (atît a producătorului cît și a furnizorului) a exclusivității acestui tip de filigran pe teritoriul RM doar pentru I.P. „CTIF”.
03.12.2021 13:43
Răspuns la clarificare: La depunerea ofertei în sistem va fi suficient doar garantarea furnizorului, în caz că veți fi declarat cîștigătorul procedurii atunci veți prezenta garanția atît a furnizorului cît și a producătorului. Neprezentarea prezentei garanții va fi considerată refuz de semnarea a contractului și vi se va reține garanția la ofertă cu desemnarea următorului clasat ca cîștigător.
03.12.2021 14:27
Răspuns la clarificare: au fost încărcate în sistem.
06.12.2021 10:56
Răspuns la clarificare: Buna ziua, grupul de lucru pentru achiziții, prin decizia sa de a accepta filigran bitonal cu orice elemente de design s-a ghidat totalmente de prevederile Ordinului Ministerului de Finanțe nr.118/2017 din 28.08.2017 cu privire la aprobarea Formularul tipizat de document primar cu regim special „Factura fiscală”.
06.12.2021 11:50
Răspuns la clarificare: buna ziua, a fost o deficiență tehnică, acum sunt încărcate.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA16.11.2021 15:33:01 - 09.12.2021 17:53:14
09.12.2021 17:53:14 - 20.12.2021 17:53:14