- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 17:24:23 Până la 30.12.2022 17:24:23
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 30.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Documentația standard
Documentaţie de atribuire
15.11.2021 17:25:31
16.11.2021 10:39
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Actualmente Inspectoratul General pentru Situații de Urgență are încheiat contract de furnizare a energiei electrice cu Î.C.S. „Premier Energy” S.R.L.
16.11.2021 10:42
Răspuns la clarificare: Pentru a vedea nivelul de tensiune la fiecare loc de consum, citiți caietul de sarcini anexat la procedura de achiziție în caz.
16.11.2021 10:49
Răspuns la clarificare: În conformitate cu art. 68 alin (11) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice „La achiziţia de bunuri şi servicii cu o valoare estimată mai mică de 800000 de lei şi de lucrări cu o valoare estimată mai mică de 2000000 de lei, autoritatea contractantă este în drept să nu ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului. Dacă autoritatea contractantă cere o astfel de garanţie, se vor respecta prevederile prezentului articol”. În concluzie, este un drept al Autorității contractante, fapt pentru care, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență cere o astfel de garanție.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA15.11.2021 17:25:31 - 22.11.2021 10:00:00
22.11.2021 10:00:00 - 29.11.2021 10:00:00