- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice
Servicii de furnizare a energiei electrice, mun. Chișinău. str. Testemițanu 29 Locul de consum (NLC) pentru furnizare sunt: 2251973, 2251974, 2251976, 2251980, 2251981.
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
16.11.2021 16:21
Răspuns la clarificare: Premier Energy
16.11.2021 16:33
Răspuns la clarificare: Achiziționarea serviciilor de furnizare a energiei electrice nu este excepție de la prevederile Legii 131/2015 privind achizițiile publice, motiv pentru care am inițiat procedura de achiziționare conform prevederilor Legii menționate.
16.11.2021 17:00
Răspuns la clarificare: Nivel de tensiune racordat este 6 kv
16.11.2021 16:31
Răspuns la clarificare: În cazul licitației deschise nu este reglementat numărul minim de participare, respectiv se va accepta și oferta unui singur operator participant dacă va corespunde cerințelor solicitate.
24.11.2021 16:21
Răspuns la clarificare: Bună ziua, conform documentației standard în caz de oferire a prețului sub formă de discount de la tariful aprobat de ANRE, contractul urmează a fi modificat ori de câte ori se va modifica tariful. Valoarea discountului însă trebuie să rămână același pe întreaga perioadă.
24.11.2021 12:20
Răspuns la clarificare: Bună ziua, contoarele instalate asigură măsurarea orară a cantității de energie.
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA15.11.2021 14:54:09 - 26.11.2021 13:00:00
26.11.2021 13:00:00 - 15.12.2021 13:00:00