- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Aparat de aer condiționat bucată 4 Aparat de aer condiționat bucată 6 Aparat de aer condiționat bucată 6 Aparat de aer condiționat bucată 5 Aparat de aer condiționat bucată 6 Conform caietului de sarcini
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Diverse aparate de aer condiționat
Aparat de aer condiționat bucată 4 Capacitatea -7000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea —9000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45°C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea -12000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 5 Capacitatea -18000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea —24000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45°C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la+30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 22.11.2021 17:11:37 Până la 31.12.2021 17:11:37
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 22.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
16.11.2021 11:12
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Se accepta agent frigorific R32.
16.11.2021 11:15
Răspuns la clarificare: Persoana de contact Anatol Bidiuc nr. telefon 060910084
16.11.2021 11:17
Răspuns la clarificare: Se acceptă ambele modele
16.11.2021 11:18
Răspuns la clarificare: Se acceptă ambele modele
17.11.2021 17:06
Răspuns la clarificare: în anunțul de participare, precum și caietul de sarcini pentru procurarea aparatelor de aer condiționat autoritatea contractantă nu a specificat tipul de condiționere cu scopul asigurării participării pe scară cât mai largă a operatorilor economici la achiziția organizată de către Centrul Național de Transfuzie a Sângelui. Reieșind din cele invocate Centrul Național de Transfuzie a Sângelui constată faptul, că documentația de atribuire este clar definită și elaborată de către autoritatea contractantă conform prevederilor art. 37 ale Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice și prevederile Hotărtârii Guvernului nr. 665/2016 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la achiziţiile publice de valoare mică și nu necesită a fi modificate.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA11.11.2021 17:13:16 - 18.11.2021 17:06:03
18.11.2021 17:06:03 - 21.11.2021 18:06:03