- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru subdiviziunile structurale ale SFS anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice pentru subdiviziunile structurale ale SFS anul 2022
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru subdiviziunile structurale ale SFS anul 2022
Documentele procedurii de achiziție
- Anunț de participare
Documentaţie de atribuire
25.10.2021 13:13:54
- Doc. Standard
Documentaţie de atribuire
25.10.2021 13:13:54
01.11.2021 16:37
Răspuns la clarificare: Bună ziua, informația este public conform platformei electronice de achiziții publice achiziții.md
01.11.2021 16:37
Răspuns la clarificare: Nivelul de tensiune este de 0,4 Kv pentru fiecare NLC
01.11.2021 16:38
Răspuns la clarificare: În conformitate art.76 alin. (3) din Legea nr.131/2015 privind achizițiile publice „Se interzice cesiunea de creanță (datorie), precum şi modificarea oricărui element al contractului de achiziţii publice încheiat sau introducerea unor elemente noi dacă asemenea acţiuni sânt de natură să schimbe condiţiile ofertei care au constituit temei pentru selectarea acesteia şi să majoreze valoarea ei, cu excepţia cazurilor prevăzute de prezentul articol”.
01.11.2021 16:38
Răspuns la clarificare: În conformitatea cu prevederile art.68 alin. (11) din Legea nr.131 din 2015, autoritatea contractantă este în drept să nu ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului de achiziție de bunuri şi servicii cu o valoare estimată mai mică de 800000 de lei.
01.11.2021 16:39
Răspuns la clarificare: Operatorul economic participant la procedura de achiziție publică încarcă pe platforma electronică de achiziție publică, tot setul de documente necesar/solicitat de autoritatea contractantă pentru a participa la licitația deschisă, respectiv grupul de lucru al autorității contractante va efectua evaluarea documentelor prezentate de operator și va anunța despre rezultatul evaluării pe fiecare participant la licitație. Dacă participă un singur participant la fel trece prin procedura de evaluare a setului de documente prezentat.
01.11.2021 16:39
Răspuns la clarificare: Toate procedurile de achiziție publică a Serviciul Fiscal de Stat sunt reglementate și respectă toate prevederile legale în domeniul achizițiilor publice în conformitate cu legislația în vigoare.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA25.10.2021 13:13:54 - 04.11.2021 10:30:00
04.11.2021 10:30:00 - 15.11.2021 10:30:00