- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrări de reparație capitală a Muzeului de istorie și etnografie din s. Ciuciuleni (în cadrul proiectului „Let's discover Stefan cel Mare traces together”, Pe urmele lui Ștefan cel Mare, 1HARD /2.1/107)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrări de reparație capitală a Muzeului de istorie și etnografie din s. Ciuciuleni (în cadrul proiectului „Let's discover Stefan cel Mare traces together”, Pe urmele lui Ștefan cel Mare, 1HARD /2.1/107)
Lucrări de reparație capitală a Muzeului de istorie și etnografie din s. Ciuciuleni (în cadrul proiectului „Let's discover Stefan cel Mare traces together”, Pe urmele lui Ștefan cel Mare, 1HARD /2.1/107)
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
29.10.2021 08:01
Răspuns la clarificare: În anuntul de participare se solicita prezentarea declarației privind experiența similară, care potrivit art. 40 din Documentatia standart Ofertantul urmează să dispună de un nivel minim de experienţă pentru a se califica conform cerinţelor de îndeplinire a contractului si anume: 1) executarea în ultimii 5 ani a cel puţin a unui contract cu o valoare nu mai mică de 75% din valoarea viitorului contract, confirmat prin prezentarea contractului de antrepriză sau subantrepriză, precum şi prin procesul-verbal de recepţie la terminarea lucrărilor/procesul-verbal de recepţie finală la expirarea perioadei de garanţie, însoţit de certificări de bună execuţie pentru cele mai importante lucrări din partea Beneficiarului (informațiile date se vor include în anexele nr. 12 și nr. 13); sau 2) valoarea cumulată a tuturor contractelor executate în ultimul an de activitate să fie egală sau mai mare decât valoarea viitorului contract. Deasemenea se solicita in DUAE cifra medie anuala de afaceri in perioada 2018-2020 7 mln lei.
01.11.2021 08:51
Răspuns la clarificare: La poz. 75 nu s-a adaugat coeficientul de adaos deoarece tencuiala va fi de 2 cm grosime. A fost comisa o greseala cind s-a stipulat suprafete plane de 3 cm.
01.11.2021 08:54
Răspuns la clarificare: Deasemenea, la poz. 96 nu s-a adaugat coeficientul de adaos deoarece tencuiala va fi de 2 cm grosime. A fost comisa o greseala cind s-a stipulat suprafete plane de 3 cm.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA22.10.2021 10:55:19 - 01.11.2021 11:00:00
01.11.2021 11:00:00 - 12.11.2021 11:00:00