- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
IMSP SCM Gheorghe Paladi
Codul fiscal/IDNO
1003600152673
Adresa
2001,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str. Melestiu, 20
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
20.10.2021 14:36:30
Ultima modificare
22.10.2021 15:28:04
MTender ID
Cod CPV
45300000-0
-
Lucrări de instalaţii pentru clădiri
Tip de procedură
Cererea ofertelor de prețuri
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Conform caietului de sarcini
Statut
Activ
Valoarea estimată
754217.97 MDL
ID
7a49c06f-830a-4984-ba88-1a9003de3efb
Pas minim
3016.87
Termen de valabilitate al contractului
De la 09.11.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
anunt_de_participare_28_09_2021.docx
-anunt_de_participare
Invitaţie de participare
20.10.2021 14:56:45
Caiet de sarcini
Caiet de sarcini : Simbol norme si Cod resurse - RD-1140251 - este predestinat pentru blocuri locative, la Dvs ar trebui sa fie RD-1-14-026-1 blocuri administrative .
Dimensiunile minei ( latime x lungime ) , caracteristica tehnica a ascensorului lipseste, rugam sa o complectati , deschiderea usilor latime , cantitatea , cite deschideri are cabina 1 sau 2, este nevoie de acandrament la usi , etc.
22.10.2021 14:45
Răspuns la clarificare: conform caietul de sarcini.
Buna ziua, verificati caietul de sarcini , schimbari / raspuns la intrebarile puse nu sunt.
22.10.2021 15:28
Răspuns la clarificare: Regimul de functionarea a spitalului si fluxul de pasageri sunt organizati in asa mod ca nu este necesar de a utiliza ascensoare cu schema de dirijare administrative, folosind ascensoare cu schema de dirijare simplificata care corespunde cerintelor RD 114 025-1 care aduce la diminuarea costului ascensorului.
Buna ziua, conform standardelor SM EN 81-20:2020 ,aria cabinei pentru 1000 kg nu poate fi mai mare de 2,4 m2 , in cazul Dvs aria pentru ascensorul solicitat este de 2.75 m2 ( 1200 kg ). Rugam sa confirmati ascensorul va fi cu capacitatea de ridicare 1000 sau 1200 kg.
26.10.2021 08:27
Răspuns la clarificare: conform caetului de sarcini .
Denumirea lotului : Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
754217.97 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
754,217.97
MDL
Perioada clarificărilor:
20.10.2021 14:56:45 - 28.10.2021 08:27:28
20.10.2021 14:56:45 - 28.10.2021 08:27:28
Perioada de depunere a ofertelor:
28.10.2021 08:27:28 - 01.11.2021 08:27:28
28.10.2021 08:27:28 - 01.11.2021 08:27:28