- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Documentele procedurii de achiziție
Anunț de participare
Documentaţie de atribuire
15.10.2021 16:54:37
Caiet de sarcini
Documentaţie de atribuire
15.10.2021 16:54:37
Anunț de participare
Documentaţie de atribuire
19.10.2021 15:30:23
Caiet de sarcini
Documentaţie de atribuire
19.10.2021 15:30:23
Caiet de sarcini
Documentaţie de atribuire
23.11.2021 11:34:47
20.10.2021 15:37
Răspuns la clarificare: Se anexaza o constructie simpla pentru statia electrica de rezerva conform proiectului
20.10.2021 15:38
Răspuns la clarificare: SV 95
20.10.2021 15:58
Răspuns la clarificare: poz.100 E14 18*60Vt 1 130X1 130X1500mm
20.10.2021 15:41
Răspuns la clarificare: Toate materialele sint incluse in devizul de cheltueli.
20.10.2021 15:50
Răspuns la clarificare: pozitia 18 -0.1 pozitia 19 -100
20.10.2021 15:42
Răspuns la clarificare: Interior (iluminat scenic)
26.10.2021 13:39
Răspuns la clarificare: poz.24 170m exterior poz.25 100m interior
20.10.2021 15:43
Răspuns la clarificare: 0.2=20m
20.10.2021 16:05
Răspuns la clarificare: ca montare vin trei panouri in complect
20.10.2021 15:44
Răspuns la clarificare: 0.6
20.10.2021 16:05
Răspuns la clarificare: 15 dulapuri
20.10.2021 15:48
Răspuns la clarificare: corespunde
20.10.2021 16:10
Răspuns la clarificare: concret indicati care este doleanta Dumnevoastra
21.10.2021 15:21
Răspuns la clarificare: confom proiectului si devizului de cheltueli
26.10.2021 13:38
Răspuns la clarificare: 15 dulapuri
21.10.2021 15:26
Răspuns la clarificare: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:26
Răspuns la clarificare: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:27
Răspuns la clarificare: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:05
Răspuns la clarificare: Da,este verificat
02.11.2021 14:08
Răspuns la clarificare: Devizul e elaborat conform proiectului
02.11.2021 14:07
Răspuns la clarificare: conform proiectului
02.11.2021 14:12
Răspuns la clarificare: Precizarile au fost expuse prin raspunsuri la intrebarile de mai sus.
10.11.2021 10:00
Răspuns la clarificare: Conform contractului de achizitionare:servicii de elaborare a devizelor investitionale(actualizarea devizelor)cu devizierul si verificatorul care au lucrat cu proiectul si-au asumat responsabilitatea corectitudinii lucrarilor de iluminare.
10.11.2021 09:55
Răspuns la clarificare: pozitia 41 conform proiectului pozitia 42 15 dulapuri
10.11.2021 09:53
Răspuns la clarificare: aviz de verificare la documentatia de aviz nr.de inrejistrare 305/15.09.2021
16.11.2021 14:59
Răspuns la clarificare: Casa Raionala de Cultura conform proiectului este de doua nivele.Pentru iluminarea scenei si salii sint calculate 10 dulapuri.Pentru birourile si sala mica sint planificate inca cinci dulapuri.(Iluminarea institutiilor de cultura are un specific aparte).
16.11.2021 15:02
Răspuns la clarificare: Conform proiectului fiecare birou ,sali ,baii,cazangerie,holuri,scena,scarilor de acces...au planificate instalarea intrerupatoarelor si prizelor .
17.11.2021 10:40
Răspuns la clarificare: Caetul de sarcini pentru reparația rețelei electrice a casei de cultură vă asigurăm că nu necestă perfectări fiindcă conform proiectului, devizului de cheltuieli corespund C.01.12 NCM C.01.12:2018, ANEXA A (informativă) Lista principalelor grupuri funcţionale – tipologice de clădiri şi încăperi publice Tabelul A.1 CRC este parte componentă la ANEXA A (informativă) Lista principalelor grupuri funcţional – tipologice de clădiri şi încăperi publice Tabelul A.1 4 Construcţii şi încăperi pentru activităţi culturale şi de agrement a populaţiei, servicii religioase 4.3 Instituţii pentru spectacole şi agrement: Noi suntem disponibili să vă prezentăm toate argumentele inclusiv la acele întrebări la care am răspuns și proiectul pentru reparația rețelei electrice a casei de cultură.
23.11.2021 11:33
Răspuns la clarificare: Bună ziua, caietul de sarcini a fost modificat.
29.11.2021 16:21
Răspuns la clarificare: Intradevar de tot in proiect sint 31 de intrerupatoare urmeaza de modificat in sarcina montarea a 34 intrerupatoare.
29.11.2021 16:22
Răspuns la clarificare: montarea este in pozitia 81
02.12.2021 13:05
Răspuns la clarificare: conform legislatiei
02.12.2021 13:05
Răspuns la clarificare: conform legislatiei
07.12.2021 11:27
Răspuns la clarificare: Bună ziua, termenul contractului va fi pînă la 31 decembrie 2022. Vedeți Anunțul de participare modificat.
09.12.2021 11:12
Răspuns la clarificare: Buna ziua,la pozitia 69 trebue 2 UPSuri montarea in pozitia automatelor.
09.12.2021 11:15
Răspuns la clarificare: La pozitia 61automatele si alte aparate sint in pozitia 62-72 si din utilaje
09.12.2021 11:29
Răspuns la clarificare: Conform caetului de sarcini
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA15.10.2021 16:54:37 - 09.12.2021 11:31:48
09.12.2021 11:31:48 - 19.12.2021 11:31:48