- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
Caiet de sarcini
Specificații tehnice
13.10.2021 10:53:10
Caiet de sarcini
Specificații tehnice
13.10.2021 10:53:10
19.10.2021 10:29
Răspuns la clarificare: Este voluminos - nu putem . Vă invităm la secția construcții și ar fi foarte bine să vizitați și obiectul
28.10.2021 16:13
Răspuns la clarificare: poz. 9 (AcD10B)- tubul cu d 315 este necesar de demontat, curățit și montat înapoi 10 (AcD10B) - tub cu d 315 este necesat de montat
28.10.2021 16:14
Răspuns la clarificare: densitatea geotextilului - 100 gr/m.p
28.10.2021 16:15
Răspuns la clarificare: diametrul interior - 1 m
28.10.2021 16:19
Răspuns la clarificare: poz.40 (CE25A) , poz.41(CE25B) - chit polimeric pentru etanșarea rosturilor a rigoliei din polipropilen poz.42 (AcA07C)- conform cerințelor caietului de sarcini poz.44(IzF04A), - carton bitumat poz.45 (IzF04B), - carton bitumat poz 46. (IzK03A)- folie din aluminiu H 0,02x350 mm
28.10.2021 16:25
Răspuns la clarificare: La prima etapă a executării contractului s-a depistat că nivelul de apă subterană este înalt din motivul apmlasării terenului în apropiere de rîul Bîc și a ploilor ambundente din acest an , ceea ce nu s-a luat în considerație în proiect . Pentru a evita pe viitor riscul efectelor negativi a calamităților climaterice s-a hotărît de a anula LP și a modifica unele lucrări din proiect cît și caietul de sarcini
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA13.10.2021 10:53:10 - 30.10.2021 16:25:01
30.10.2021 16:25:01 - 07.11.2021 17:25:01