- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Documentele procedurii de achiziție
-Invitatie de participare
Invitaţie de participare
04.10.2021 11:10:21
-Invitatie de participare
Invitaţie de participare
04.10.2021 11:10:21
04.10.2021 12:10
Răspuns la clarificare: Bună ziua! Art. 37, pct 6 din Legea 131/2015 privind achizițiile publice, permite indicarea echivalentului cum și s-a făcut în Invitația de participare. Articolul 37. Regulile privind descrierea bunurilor, lucrărilor şi serviciilor (6) Specificaţiile tehnice nu vor face referinţă la o anumită marcă comercială sau la un anumit agent economic, la un brevet, o schiţă sau un tip de bunuri, de lucrări şi de servicii, nu vor indica o origine concretă, un producător sau un operator economic concret. În cazul în care nu există un mod suficient de exact de expunere a cerinţelor faţă de achiziţie, iar o astfel de referinţă este inevitabilă, caracteristicile vor include cuvintele "sau echivalentul".
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA04.10.2021 11:10:21 - 08.10.2021 10:00:00
08.10.2021 10:00:00 - 13.10.2021 10:00:00