- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea centralizată a gazelor medicale conform necesităților IMSP, pentru anul 2022_
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : 1.Oxigen medical lichid (O2 - criogenic)
1.Oxigen medical lichid (O2 - criogenic)
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : 2.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 10 Litri
2.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 10 Litri
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : 3.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 40 Litri
3.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 40 Litri
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : 4.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 50 Litri
4.1 Oxigen medical gazos (O2 - gazos) 50 Litri
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : 5. Dioxid de carbon medical (CO2)
5. Dioxid de carbon medical (CO2)
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
Anunțul de Participare 07.10.2021
Documentaţie de atribuire
07.10.2021 14:52:16
07.10.2021 14:23
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Cantitatea actuală poate fi convertită de către operatorii economici și în litri sau metri cubi. Singurul lot la care s-a omis indicarea volumului oxigenului în m3 este lotul nr.2 Oxigen medical gazos (O2 - gazos), dar se vor efectua completările de rigoare. De exemplu la Lotul nr.3, unde cantitatea 23419 butelii * 6,3m3 = 147 539,70 m3 de oxigen total, iar prețul pentru o butelie pot fi format în dependență de volumul de oxigen medical gazos care se conține într-o butelie. Vă mulțumim pentru clarificare.
07.10.2021 14:31
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Trebuie să dăm dovadă de profesionalism și să nu uităm că clarificările și răspunsurile sunt publice și pot fi accesate de oricine, iar faptul că identitatea autorilor întrebărilor nu este vizibilă, nu trebuie să vă permită din punct de vedere etic să caracterizați persoane necunoscute. În parte ce ține de sumele alocate, sunt sumele planificate de către instituțiile medico-sanitare publice pentru perioada bugetară 2022. Dacă aveți clarificări/ întrebări asupra condițiilor sau cerințelor procedurii de achiziție nu ezitați să le expuneți în termenul stabilit de lege.
11.10.2021 14:05
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Valoarea estimata nu poate fi modificata fără confirmarea mijloacelor financiare de către instituțiile medico-sanitare beneficiare. Totodată cerința nu a fost argumentată și nici sistemul nu permite o majorare a bugetului alocat per procedura de achiziție. Procedura in cauza este prima procedura, o procedura pilot care va sta la baza tuturor procedurilor ulterioare.
11.10.2021 10:17
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Autoritatea contractanta prin modificarea volumului de oxigen, a indicat ca în cazul celorlalte 2 loturi sub presiunea de 15MPa. Volumul de oxigen s-a micșorat totodată din motiv că, prețul buteliei este direct proporțional cu m3 de oxigen, astfel pentru a nu a fi anulat lotul din motivul că suma ofertelor depășește suma alocată. Totodată, procedura de achiziție în cauză este o procedură pilot, care nu a fost desfășurată anterior de către CAPCS.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA29.09.2021 17:42:28 - 13.10.2021 14:05:54
13.10.2021 14:05:54 - 03.11.2021 15:05:54