- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Digitizarea arhivei
Conform caietului de sarcini
Conform caietului de sarcini
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Primăria municipiului Chișinău
Codul fiscal/IDNO
1007601009484
Adresa
MD-2012,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
Bd.Ștefan cel Mare și Sfânt,83
Web site
--------
Persoana de contact
Nume Prenume
Ruxandra Macari
Telefonul de contact
373 689 32 878
Fax
--------
Datele achiziției
Data publicării
17.09.2021 14:04:26
Ultima modificare
01.12.2021 15:30:34
MTender ID
Cod CPV
79900000-3
-
Diverse servicii comerciale şi servicii conexe
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Digitizarea arhivei
Servicii de digitizare a arhivei
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată
3500000 MDL
ID
77ac8b2e-5aa8-4b71-b6f2-c23435e23aec
Documentele procedurii de achiziție
Buna ziua,
Va rugam sa precizati daca in cazul participarii unei asocieri de companii Leaderul asocierii este acela care trebuie sa corespunda cerintelor privind calificarea personalului, necesara pentru realizarea obiectivelor proiectului?
Multumesc.
08.10.2021 10:18
Răspuns la clarificare: Atît Asocierea cît şi oricare din partenerii asocierii individual poate să deţină personalul necesar pentru calificare.
Buna ziua. Conform punctului 183 din caietul de sarcini ofertantul trebuie sa ofere informatii despre personalul antrenat. Este posibil sa fie precizat daca prin aceasta cerinta se are in vedere ca personalul trebuie sa fie deja disponibil sau urmeaza a fi prezentat dupa o eventuala desemnare drept castigator a ofertantulului.
08.10.2021 10:19
Răspuns la clarificare: După cîştigarea licitaţiei.
Buna ziua. Conform punctului 183 din caietul de sarcini ofertantul trebuie sa ofere informatii despre personalul antrenat. Este posibil sa fie precizat daca prin aceasta cerinta se are in vedere ca personalul trebuie sa fie deja disponibil sau urmeaza a fi prezentat dupa o eventuala desemnare drept castigator a ofertantulului.
08.10.2021 10:20
Răspuns la clarificare: După cîştigarea licitaţiei.
Vă rog să specificați care este termenul pentru ca cerința nr. 77 să fie realizată pentru semnarea prin serviciul MSign.
08.10.2021 10:20
Răspuns la clarificare: 1 lună - a se vedea cerinţa 118.
Bună ziua,
Conform pct. 153 : " Durata anticipată a proiectului este de 16 luni. Acestă perioada poate fi extinsă, fără a depăși însă 18 luni"
Vă rog să specificați dacă acest termen este cel real solicitat? Intrebarea este pusă în contextul în care volumul de 3, 5 mil. de pagini poate fi realizat într-un timp mult mai scurt, de ex. 3-5 luni. În cazul în care există un alt termen vă rog să specificați care este el. Mulțumesc.
08.10.2021 10:21
Răspuns la clarificare: Proiectul nu trebuie să depăşescă cel indicat în punctul 153, dar se admite un termen de implementare mai scurt.
Bună ziua,
Potrivit punctului 181 a caietului de sarcini: "Ofertantul trebuie să aibă experiență în Moldova în executarea a cel puțin 3 contracte de natură similară cu un volum total de cel puțin 6 000 000 pagini, dintre care cel puțin 1 contract cu un volum de cel puțin 5 000 000 pagini în ultimi 3 ani și cu o productivitate lunară de cel puțin 500 000 pagini pe durata a cel puțin 6 luni"
Vă rog să specificați dacă, în cazul participării ofertanților străini, va fi validată experiența lor de peste hotare? Totodată, cine va trebui să dețina calificările necesare în cazul unui consortiu, liderul, partnerul sau toate părțile consorțiului?
Mulțumim.
08.10.2021 10:25
Răspuns la clarificare: Experienţa echivalentă de peste hotare se admite. Oricare dintre partenerii asocierii în mod individual se va califica.
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA
3,500,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
17.09.2021 14:08:46 - 03.11.2021 10:25:20
17.09.2021 14:08:46 - 03.11.2021 10:25:20
Perioada de depunere a ofertelor:
03.11.2021 10:25:20 - 12.11.2021 10:25:20
03.11.2021 10:25:20 - 12.11.2021 10:25:20