- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziția Dispozitivelor medicale, conform necesităților beneficiarilor lista suplimentară 14, pentru anul 2021
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lot nr.1 Sistem complex de ventilare pulmonara și monitorizarea funcțiilor vitale
Lot nr.1 Sistem complex de ventilare pulmonara și monitorizarea funcțiilor vitale
Denumirea lotului : Lot nr.2 Dispozitiv doppler a vaselor extra și intracraniene
Lot nr.2 Dispozitiv doppler a vaselor extra și intracraniene
Denumirea lotului : Lot nr.3 Sistem de topire sterilizare a parafinei și ozocheriței
Lot nr.3 Sistem de topire sterilizare a parafinei și ozocheriței
Denumirea lotului : Lot nr.4 Congelator pentru plasmă sanguină pentru cabinetul de transfuzie a sângelui, vertical, volum minim 800L
Lot nr.4 Congelator pentru plasmă sanguină pentru cabinetul de transfuzie a sângelui, vertical, volum minim 800L
Denumirea lotului : Lot nr.5 Decontaminometru pentru laborator de medicină nucleară
Lot nr.5 Decontaminometru pentru laborator de medicină nucleară
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr.6 Hota cu flux laminar
Lot nr.6 Hota cu flux laminar
Denumirea lotului : Lot nr.7 Defibrilator extern, manual (caracteristici de baza)
Lot nr.7 Defibrilator extern, manual (caracteristici de baza)
Denumirea lotului : Lot nr.8 Laringoscop adult cu fibra optica, LED
Lot nr.8 Laringoscop adult cu fibra optica, LED
Denumirea lotului : Lot nr.9 Laringoscop adult cu lame McIntosh si Miller
Lot nr.9 Laringoscop adult cu lame McIntosh si Miller
Documentele procedurii de achiziție
23.09.2021 11:56
Răspuns la clarificare: Clauza indicată în pct. 6.1 litera (e) va fi exclusă din modelul de contract.
22.09.2021 13:11
Răspuns la clarificare: Cerința tehnică este evidentă pentru un „Congelator pentru plasmă sanguină pentru cabinetul de transfuzie a sângelui”. Este necesar congelarea sângelui în domeniul de temperatură - 18°C ... 25°C, (- 18°C ... - 25°C).
22.09.2021 13:16
Răspuns la clarificare: Vă aducem la cunoștință că există multe congelatoare care sunt dotate cu o singură ușă. Această cerință nu prezintă un impediment pentru participare. Drept dovada poate fi licitația „Achiziționarea dispozitivelor medicale, conform necesităților beneficiarilor potrivit listei de distribuție, pentru anul 2021 (listă suplimentară 4)” , Lot.7 Congelator pentru plasmă sanguină pentru cabinetul de transfuzie a sângelui, vertical 700-900 Litri (https://achizitii.md/ro/public/tender/21039128/).
22.09.2021 13:20
Răspuns la clarificare: Vă comunicăm că în SIA RSAP (MTender), este atașat atât caietul de sarcini cât și formularele F4.1 și F4.2, unde se regăsește specificația tehnică deplină solicitată a dispozitivului medical.
22.09.2021 13:26
Răspuns la clarificare: Conform denumirii dispozitivului și specificației tehnice volumul minim a congelatorului este 800 L.
22.09.2021 13:10
Răspuns la clarificare: Lista de distribuție este atașată în SIA RSAP (MTender), verificați documentul excell atașat cu denumirea ,,Licitația nr. 14 dispozitive individuale”.
24.09.2021 16:36
Răspuns la clarificare: Caietul de sarcini va fi actualizat cu parametri tehnici.
29.09.2021 16:32
Răspuns la clarificare: Conform solicitării beneficiarului final IMSP Institutul Oncologic (se anexează scrisoarea) Radiația alpha nu este strict necesara de a fi măsurata cu dispozitivul solicitat, respectiv, se exclud.
24.09.2021 14:29
Răspuns la clarificare: Potrivit art. 44 alin. (1) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, ofertantul are obligația de a elabora oferta în conformitate cu prevederile din documentația de atribuire. Totodată, potrivit art. 69 alin. (2) din legea sus menționată, autoritatea contractantă stabilește oferta/ofertele câștigătoare aplicând criteriul de atribuire și factorii de evaluare prevăzuți în documentația de atribuire.
24.09.2021 16:26
Răspuns la clarificare: Cerințele tehnice au fost revizuite și formate conform necesitații IMSP-ului.
28.09.2021 16:35
Răspuns la clarificare: Se face referință la senzorul de flux care face parte din dispozitivul de ventilare. Nu se vor accepta senzorii de flux care se află pe circuitul de ventilare, în afara dispozitivului de ventilare. Acesta este necesar să fie de tip reutilizabil/ autoclavabil. Nu vor fi acceptați senzorii de unică utilizare. Pentru senzorii reutilizabili se vor accepta orice metodă de autoclavare recomandată de producătorul dispozitivului sau accesoriului.
01.10.2021 16:28
Răspuns la clarificare: Vă comunică că specificațiile tehnice au fost înaintate conform necesităților și cerințelor beneficiarului final, IMPS Institutul de Neurologie. În partea ce ține de "Funcția de monitorizarea parametrilor vitali integrată în ventilator sau monitor dedicat, integrat pe același troleu cu braț flexibil" - Este necesar de un braț ar da posibilitatea de ajustare a monitorului după necesitatea utilizatorului și spațiului în care se află. Această solicitarea nicidecum nu limitează participanții. În partea ce ține de ,,Senzor de flux Integrat în dispozitiv” Se face referință la senzorul de flux care face parte din dispozitivul de ventilare. Nu se vor accepta senzorii de flux care se află pe circuitul de ventilare, în afara dispozitivului de ventilare. Acesta este necesar să fie de tip reutilizabil/ autoclavabil. Nu vor fi acceptați senzorii de unică utilizare. Pentru senzorii reutilizabili se vor accepta orice metodă de autoclavare recomandată de producătorul dispozitivului sau accesoriului.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA17.09.2021 14:13:06 - 01.10.2021 16:34:29
01.10.2021 16:34:29 - 23.10.2021 16:34:29