- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Legume, fructe, ouă de pasăre pentru instituţiile de educație timpurie (IET) pe perioada trimestrului IV al a. 2021, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun. Bălți
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lotul – 1 Cartofi
Tuberculi întregi, curați, uscaţi, necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine; Cu diamnetrul nu mai mic de 8 cm. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 11:00:00
Denumirea lotului : Lotul – 2 Varză albă proaspătă
Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine. Calibru căpățânei de la 1,5 – 2,0 kg. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 11:18:30
Denumirea lotului : Lotul – 3 Conopida
Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, , fără urme vizibile de substanţe străine. Cu capățina nu mai mică de 1kg. Ambalata în cutii de carton cu respectarea cerințelor obligatorii de etichetare. Lăzi. Mărime medie HG nr.929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 11:37:00
Denumirea lotului : Lotul – 4 Morcov proaspăt
Rădăcina roșu-portocalie, de formă alungit-conică, cu vârf rotunjit, lungimea 18-20 cm, masa 80-140 g. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insecte dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafață. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 11:55:30
Denumirea lotului : Lotul – 5 Sfeclă roşie proaspătă
Rădăcina cilindrică, cu masa de 200-600 g, lungimea 16-20 cm. Miezul de culoarea roșu intens, fără inele, suculent, dulce. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafața. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 12:14:00
Denumirea lotului : Lotul – 6 Ceapă proaspătă calitatea întîi
Bulbii de ceapă trebuie să fie: intacţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, curaţi, fără urme vizibile de substanţe străine, suficient de uscați în stadiul de utilizare prevăzut (cel puțin primile starturi exterioare ale învelișului și tulpinile trebuie să fie complet uscate), fără umeditate excesivă la suprafață. Cu mărimea nu mai mică de 5 cm. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) SM 243: 2004
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 12:32:30
Denumirea lotului : Lotul 7 - Ouă categoria A, Greutate M
Marime medie: de la 53 la 63 g exclusiv (coaja ouălor de găină destinate pentru consum alimentar trebuie să fie nevătămată şi curată; ouăle de găină vor fi marcate prin indicarea pe coaja fiecăruia a datei ouatului. Ouăle din categoria A poartă codul producătorului şi data ouatului.Ouăle de găină la livrare trebuie să fie însoţite de certificatul veterinar şi eticheta să cuprindă următoarea informaţie: 1. Denumirea întreprinderii avicole-producătoare; 2. Categoria, clasa ouălor; 3. Data ouatului[ziua, luna, anul]; 4. Termenul de valabilitate [zile]) Cutii speciale HG 1208 din 27.10.2008
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 12:51:00
Denumirea lotului : Lotul – 8 Bostan (dovleac)
De formă ovoidală de culoare portocaliu intens. Pulpa fructului densă, suculentă și cu gust dulce. Mărimea medie de la 2.0-5,0 kg. Cutii de carton. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 13:09:30
Denumirea lotului : Lotul – 9 Mere, categoria „Extra”, culoarea b
Merele din această categorie trebuie să fie de bună calitate şi caracteristice pentru soiul respectiv, care cuprinde o clasificare în funcţie de colorit şi rugozitate; 1/3 din suprafaţa totală de culoare roşie mixtă în cazul grupului de culoare B; calibrul minim este de 60 mm, în cazul în care se determină după diametru, şi de 90 g, dacă se determină după greutate. Lăzi HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 13:28:00
Denumirea lotului : Lotul – 10 Banane categoria „Extra”
Bananele încadrate în această clasă trebuie să fie de calitate superioară. Fructele nu trebuie să prezinte defecte, cu excepţia unor uşoare pete superficiale care nu acoperă mai mult de 1-2 cm din suprafaţa fructului, cu condiţia ca acestea din urmă să nu afecteze aspectul general al mănunchiului sau al ciorchinelui, calitatea, capacitatea de păstrare sau prezentarea coletului. Lungimea minima a fructului este de 14 cm. Lăzi. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 13:46:30
Denumirea lotului : Lotul – 11 Lămâie
Categoria „Extra” (diametrul 63-72 mm) – produsele trebuie să fie de calitate superioară. Ca formă, aspect exterior, dezvoltare şi culoarea trebuie să fie specifice soiului şi/sau tipului comercial şi nu trebuie să prezinte defecte. Lăzi. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 14:05:00
Denumirea lotului : Lotul – 12 Caise uscate fără sâmburi
Caise uscate întregi fără sîmburi – fructe netăiate cu deteriorări mecanice şi formă în funcţie de modul de îndepărtare a sîmburelui. Culoare galben deschis, galben, galben- oranj; oranj şi oranj închis. Ambalate industrial de la producator in pachete / cutii a cate 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 14:23:30
Denumirea lotului : Lotul – 13 Prune uscate fără sâmburi
Prune uscate întregi fără sîmburi: neagre cu nuanţă albăstrie, neagră, maro închis, brună-roşcată, maro cu nuanţă brună-roşcată, maro deschis. Nu se admite gust şi miros străin şi impurităţi minerale organoleptice perceptibile. Umiditate ridicată (“gata pentru consum”). Starea fructelor trebuie să fie astfel, încît să suporte transportul şi manipularea la încărcare şi descărcare, pentru a ajunge în condiţii satisfăcătoare la locul destinaţiei. Ambalate industrial de la producator în pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 14:42:00
Denumirea lotului : Lotul – 14 Stafide
Soiuri apirene de culoare deshisă, boabele trebuie să fie potrivit de tari, cu pulpa elastică). Ambalate industrial de la producator în pachete a câte 0,100-0,200 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,100-0,200 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 04.10.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 29.09.2021 15:00:30
Documentele procedurii de achiziție
lista cu adrese PDF semnat
Documentaţie de atribuire
09.09.2021 15:56:44
Anunț de participare WORD
Documentaţie de atribuire
09.09.2021 15:56:44
Anunț de participare PDF semnat
Documentaţie de atribuire
09.09.2021 15:56:44
formulare,specificații tehnice și de preț,contract-model
Documentaţie de atribuire
09.09.2021 15:56:44
DUAE PDF semnat
Documentaţie de atribuire
09.09.2021 15:56:44
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA09.09.2021 15:56:44 - 20.09.2021 16:00:00
20.09.2021 16:00:00 - 28.09.2021 09:00:00