- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II (or.Rezina, str.1 Mai 3/4)
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Direcția Situații Excepționale mun.Orhei
Codul fiscal/IDNO
1006601001676
Adresa
3505,
MOLDOVA,
mun.Orhei,
Orhei,
str Eliberării 172/A/3
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
09.09.2021 13:48:20
Ultima modificare
06.10.2021 14:13:52
MTender ID
Cod CPV
45400000-1
-
Lucrări de finisare a construcţiilor
Tip de procedură
Cererea ofertelor de prețuri
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II (or.Rezina, str.1 Mai 3/4)
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată
666666.67 MDL
ID
55d77bae-27de-4610-ad27-7a857a415f26
Documentele procedurii de achiziție
Spuneti va rog, „valoarea asta estimativa” a voastra, o luati din cap? Ori poate devizul asta are vreo 5 ani vechime. Cum mama naibii scoateti la licitatie obiecte fara un pic macar de actualizare, fara raport de verificare. Si inca ceva, oare nu e timpul sa se respecte legea? Oare valoarea estimativa nu ar trebui indicata cea adevarata? Ori vreti sa spuneti ca s-a calculat exact 666 666, 67 lei? Si la urma vreti concurenta sanatoasa? Stam cateva zeci de oameni si ne batem capu cum mama naibii sa facem devizu in fel si chip sa ne iasa corect in corelatie cu valoarea estimativa, dar ei se joaca cu munca oamenilor. Si cel mai grav e ca cineva de pe la fata locului are acces la sume reale, la documentatie reala. Uite asa.
15.09.2021 17:12
Răspuns la clarificare: În primul rînd acces la deviz nu are nimeni, la pregătirea ofertei luați în calcul prețurile reale de piața
Punctul 53: Incalzitor de apa electric, avind capacitatea de 80 l si greutatea de 44 kg montata pe console fixate in perete. - unde e incalzitoru? Incercati sa descifrati resursele sa vedeti. Ori daca incalzitorul e al beneficiarului mentionati asta. In aceasta pozitie avem doar lucrari de montare, dar insusi incalzitorul lipseste, deaceea ar fi corect sa ne explicati cum procedam.
15.09.2021 17:03
Răspuns la clarificare: La poz. 53 indicati numai cele indicate conform normelor, incalzitorul este a beneficiarului.
Usile in doua canaturi unde se vor folosi?
20.09.2021 08:28
Răspuns la clarificare: buna ziua! in interior
Добрый день, отсутствует список наименования работ (caiet de sarcini)
22.09.2021 07:50
Răspuns la clarificare: buna ziua! este prezent in documentele lotului
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA
666,666.67
MDL
Perioada clarificărilor:
09.09.2021 14:45:28 - 22.09.2021 08:28:31
09.09.2021 14:45:28 - 22.09.2021 08:28:31
Perioada de depunere a ofertelor:
22.09.2021 08:28:31 - 25.09.2021 12:28:31
22.09.2021 08:28:31 - 25.09.2021 12:28:31