- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Primaria Sarata Galbena
Codul fiscal/IDNO
1007601005969
Adresa
3446,
MOLDOVA,
s.Sărata-Galbenă,
Hînceşti,
s. Sarata Galbena
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
07.09.2021 16:39:50
Ultima modificare
09.09.2021 16:25:54
MTender ID
Cod CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Cel mai bun raport preț - calitate
Lista loturilor
Denumirea lotului : Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată
14099047.4 MDL
ID
7fd3f771-bcb7-43af-843d-65754df672b9
Documentele procedurii de achiziție
documentatia standart lucrari.docx
-documentatia standart lucrari
Documentaţie de atribuire
07.09.2021 16:49:03
Garantia bancara poate fi transferata la contul autoritatii contractante? Daca da, atunci publicati un anunt de participare care sa contina rechizitele bancare valabile pentru transferul garantiei bancare.
09.09.2021 10:37
Răspuns la clarificare: Anexa nr.9 din Documentatia standart "SCRISOARE DE GARANŢIE BANCARĂ"
In Documentatia de atribuire a procedurii de achizitie, nu se contine caietul de sarcini avizat de un devizier atestat. Rugam, republicati un caiet de sarcini avizat conform normativelor.
Stimate autoritate contractanta, va rugam sa ajustați caietul de sarcini și documentația de atribuire, incarcati plansele de detalii, schițele de proiect, este imposibil de a face o evaluare corecta.
Stimata Autoritate contractanta semnati electronic documentele incarcate pe platforma mtender.
09.09.2021 10:41
Răspuns la clarificare: Anuntu de participare este semnat, stampilat si SCANAT. In rest autoritatea contractanta nu este obligata!
Bună ziua, in caietul de sarcini lipsește: - descrierea elementelor prefabricate din beton armat, -Tipul asfaltului turnat pe partea carosabilului; tipul betonului utilizat pentru executarea lucrărilor, - normativul ECЦИР-82 este descris greșit, corect ar fi СЦиР-82 введено в действие с 1 апреля 2004 г. письмом Госстроя России от 31.03.2004 г. N НЗ-2078/10 - acest normativ începând cu 01.01.2021 nu se mai utilizează în Republica Moldova.
Bună ziua, vă rog să ne informați dacă este proiect sau schițe de proiect, descrierea tehnică la acest obiect, deoarece suma estimativă este prea mică pentru volumele indicate in caietul de sarcini.
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA
14,099,047.40
MDL
Perioada clarificărilor:
07.09.2021 16:48:02 - 20.09.2021 16:30:00
07.09.2021 16:48:02 - 20.09.2021 16:30:00
Perioada de depunere a ofertelor:
20.09.2021 16:30:00 - 27.09.2021 09:30:00
20.09.2021 16:30:00 - 27.09.2021 09:30:00