- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de realizare a sondajului-suport pentru decizii de politică macroprudențială
Compania sociologică (în continuare Prestator) urmează să efectueze un sondaj sociologic la nivel național în rândul populației și a companiilor nefianciare. Sondajul urmează a fi efectuat prin completarea chestionarului, formulat de către BNM, în rândul populației și companiilor nefinanciare. Prestatorul va propune metodologia pentru un eșantion național-reprezentativ de cel puțin 1000 de gospodării și 350 de companii. În cadrul eșantionului gospodăriilor vor fi incluse familii diversificate cel puțin după criteriile de stare socială, venit, vârste, precum și regiuni geografice, iar eșantionul companiilor va fi reprezentativ cel puțin după criterii de mărime (mari, mijlocii, mici și micro), tipuri de activități (exclusiv activitatea financiară), numărul de angajați, regiunea de operare. Prestatorul va efectua sondajul sociologic și va prezenta datele colectate către BNM în format electronic, precum și dovezile de veridicitate a datelor respective (raportul de pretestare a chestionarelor, raportul tehnic cu privire la etapele de realizare a sondajului, extrasul de apeluri efectuate în cadrul sondajului cu identificarea unui set de înscrieri selectate aleatoriu de Beneficiar). Înainte de predare a datelor, prestatorul le va coda, stoca, sistematiza. Datele prezentate către BNM vor fi dezagregate la nivel de persoane și companii individuale. Termenele-limită pot fi revizuite de Beneficiar și Prestator în funcție de evoluția implementării activităților, în limitele termenelor de tolerare.
Compania sociologică (în continuare Prestator) urmează să efectueze un sondaj sociologic la nivel național în rândul populației și a companiilor nefianciare. Sondajul urmează a fi efectuat prin completarea chestionarului, formulat de către BNM, în rândul populației și companiilor nefinanciare. Prestatorul va propune metodologia pentru un eșantion național-reprezentativ de cel puțin 1000 de gospodării și 350 de companii. În cadrul eșantionului gospodăriilor vor fi incluse familii diversificate cel puțin după criteriile de stare socială, venit, vârste, precum și regiuni geografice, iar eșantionul companiilor va fi reprezentativ cel puțin după criterii de mărime (mari, mijlocii, mici și micro), tipuri de activități (exclusiv activitatea financiară), numărul de angajați, regiunea de operare. Prestatorul va efectua sondajul sociologic și va prezenta datele colectate către BNM în format electronic, precum și dovezile de veridicitate a datelor respective (raportul de pretestare a chestionarelor, raportul tehnic cu privire la etapele de realizare a sondajului, extrasul de apeluri efectuate în cadrul sondajului cu identificarea unui set de înscrieri selectate aleatoriu de Beneficiar). Înainte de predare a datelor, prestatorul le va coda, stoca, sistematiza. Datele prezentate către BNM vor fi dezagregate la nivel de persoane și companii individuale. Termenele-limită pot fi revizuite de Beneficiar și Prestator în funcție de evoluția implementării activităților, în limitele termenelor de tolerare.
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
BANCA NAȚIONALĂ A MOLDOVEI
Codul fiscal/IDNO
79592
Adresa
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
bd. Grigore Vieru, 1
Web site
--------
Persoana de contact
Nume Prenume
Mariana Bolboșenco
Telefonul de contact
022822178
Fax
--------
Datele achiziției
Data publicării
07.09.2021 16:04:32
Ultima modificare
07.09.2021 16:18:15
MTender ID
Cod CPV
79300000-7
-
Studii de piaţă şi cercetare economică; sondaje şi statistici
Tip de procedură
Cererea ofertelor de prețuri
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lot: Servicii sociologice (sondaj)
Servicii de realizare a sondajului „Suport pentru decizii de politică macroprudențială”
Statut
Activ
Valoarea estimată
220000 MDL
ID
5d157c48-bcb1-41d3-9774-2dc1a5a5088b
Pas minim
220
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.10.2021 16:15:24 Până la 31.12.2021 17:15:24
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 24.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Denumirea lotului : Lot: Servicii sociologice (sondaj)
220000 MDL
201,400.00 MDL
În aşteptare
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
220,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
07.09.2021 16:18:15 - 14.09.2021 11:00:00
07.09.2021 16:18:15 - 14.09.2021 11:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14.09.2021 11:00:00 - 23.09.2021 11:00:00
14.09.2021 11:00:00 - 23.09.2021 11:00:00