- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea serurilor curative și imunoglobulinelor necesare pentru anul 2021
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Serum antibotulinicum
1.1 Poziția "Serum antibotulinicum Tip A 10000 UI/doza" - 175 fiole ATC J06AA04. Forma farmaceutică Soluție injectabilă. Mod de administrare i/v+i/m. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Septembrie-Octombrie 2021. 1.2 Poziția "Serum antibotulinicum Tip B 5000 UI/doza" - 175 fiole ATC J06AA04. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare i/v+i/m. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Octombrie 2021. 1.3 Poziția "Serum antibotulinicum Tip E 10000 UI/doza" - 125 fiole ATC J06AA04. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare i/v+i/m. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Decembrie 2021.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 27.09.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.09.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Serum anticarbunicum (Anthrax antitoxin) 10 ml
ATC J06BC. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare i/m. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Septembrie-Octombrie 2021.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 27.09.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.09.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Serum antidiftericum 10000 UI/doza
ATC J06AA01. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare s/cutan,i/v. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Decembrie 2021.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 27.09.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.09.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Serum antitetanicum (antitetanus) 3000 UI/doza
ATC J06AA02. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare s/cutan,i/v. Unitatea de masura fiola. *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), se va prezenta suplimentar dovada autorizării medicamentului: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency - EMA) sau - în cel puțin o țară din Spațiul Economic European sau Elveția, SUA, Canada, Japonia, Australia sau - în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic conform recomandărilor OMS (Certificate of Pharmaceutical Product- CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare a medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității naționale competente sau autorității sigure de reglementare în domeniul medicamentului) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termen de livrare: I tranșă – Septembrie-Octombrie 2021.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 27.09.2021 03:00:00 Până la 31.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 20.09.2021 14:55:30
Documentele procedurii de achiziție
Documentația standard_03.09.2021
Documentaţie de atribuire
03.09.2021 19:12:09
Anunt de participare_03.09.2021
Documentaţie de atribuire
03.09.2021 19:12:09
Declarație beneficiari efectivi
Documentaţie de atribuire
03.09.2021 19:12:09
Specificatia de preț F 4.2_Model
Documentaţie de atribuire
03.09.2021 19:12:09
Specificația tehnică F 4.1
Documentaţie de atribuire
03.09.2021 19:12:09
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA03.09.2021 19:12:09 - 08.09.2021 14:00:00
08.09.2021 14:00:00 - 17.09.2021 14:00:00