- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Sistemul de alimentare cu apă
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Primăria s.Funduri Noi,r-n.Glodeni
Codul fiscal/IDNO
1007601002407
Adresa
4922,
MOLDOVA,
s.Fundurii Noi,
Glodeni,
r-n.Glodeni, s.Fundurii Noi
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
27.08.2021 13:55:06
Ultima modificare
01.09.2021 14:09:50
MTender ID
Cod CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Cel mai bun raport preț - calitate
Lista loturilor
Denumirea lotului : Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată
4720000 MDL
ID
188ef64f-78f9-4045-add7-1a98608be649
Pas minim
4720
Termen de valabilitate al contractului
De la 29.09.2021 08:00:00 Până la 31.12.2021 09:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 27.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
ds_lucrari (1).docx
tenderNotice Anunt de participare Documentele la ofertă Documentatia standard
Documentaţie de atribuire
30.08.2021 11:19:22
publicați vă rog caietul de sarcini și anuntul
În conformitate cu prevederile art. 57 alin. (8) al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice și pct. 31 al Regulamentului privind achiziția bunurilor și serviciilor prin cererea ofertelor de prețuri aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 987 din 10.10.2018, utilizarea licitației electronice este obligatorie pentru achizițiile publice de bunuri și servicii prin cererea ofertelor de prețuri. Pentru alte tipuri de achiziție, utilizarea licitației electronice este facultativă. În acest caz, urmează a fi respectate prevederile art. 63 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice. Totodată, conform art. 63 alin. (1) al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice și pct. 7 al Regulamentului privind achiziția bunurilor și serviciilor prin cererea ofertelor de prețuri aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 987 din 10.10.2018, anumite contracte de achiziții publice de bunuri, lucrări şi anumite contracte de achiziții publice de servicii care au ca obiect activităţi intelectuale, cum ar fi proiectarea de lucrări, nu pot face obiectul licitaţiilor electronice. P.S. nu destul că ofertanții vor da prețurile în jos, dar D-stre doriți să le mai scadă, avâd ca baza tendința creșterilor a prețurilor la materiale, solicităm să fie modificată modul petrecerii a licitației.
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA
4,720,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
30.08.2021 11:19:22 - 20.09.2021 00:00:00
30.08.2021 11:19:22 - 20.09.2021 00:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
20.09.2021 00:00:00 - 27.09.2021 00:00:00
20.09.2021 00:00:00 - 27.09.2021 00:00:00