- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrări de reconstrucție a școlii s.Pașcani r-nul Criuleni
Lucrări de reconstrucție a școlii s.Pașcani r-nul Criuleni
Lucrări de reconstrucție a școlii s.Pașcani r-nul Criuleni
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Primaria com Pascani
Codul fiscal/IDNO
1007601009945
Adresa
MD4834,
MOLDOVA,
s.Paşcani (r-l Criuleni),
Criuleni,
str.Sfîntul Dumitru
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
25.08.2021 11:16:01
Ultima modificare
01.09.2021 09:30:58
MTender ID
Cod CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrări de reconstrucție a școlii din s.Pașcani r-nul Criuleni
Lucrări de reconstrucție a școlii din s.Pașcani r-nul Criuleni
Documentele procedurii de achiziție
documentatia_standard_lucrari.semnat.pdf
documentatia_standard_
Documentaţie de atribuire
25.08.2021 12:03:33
anunt lucrări.semnat.pdf
Lucrări de reconstrucție a școlii din s.Pașcani r-nul Criuleni
Documentaţie de atribuire
25.08.2021 12:03:33
documentatia_standard_lucrari m.semnat.pdf
documentatia_standard_
Documentaţie de atribuire
01.09.2021 09:30:58
Buna ziua. În tăblița documentelor necesare de prezentat la licitație este indicată cerința aplicării semnăturii electronice pe fiecare pagină a documentelor prezentate. Comunicăm ca în urma consultărilor cu specialiștii în achiziții aceasta nu este necesar , și semnătura se aplică doar pe prima pagină a fiecărui document prezentat. Rugăm confirmarea cerinței date. Mulțumim.
26.08.2021 11:07
Răspuns la clarificare: Bună ziua confirmăm!
Poz. 46, 47 - publicati va rog formularul 5 sau scriti ce resurse se includ in aceste 2 pozitii
02.09.2021 10:10
Răspuns la clarificare: Toata resuresle confrom porgramului wincmeta Multumim anticipat!
In pozitia 46 si 47 sunt urmatoarele resurse: Tinichigiu, Muncitor deservire CM, Placi din tabla amprentata tip tigla, Tabla plana protejata anticoroziv, Accesorii metalice pentru fixare, Coame metalice pentru placi tip tigla, Pazie din tabla protejata anticoroziv, Profil pentru etansare din spuma polimerica, Utilaj de ridicat pentru lucrari de finisaj. Reiesind din aceasta, pozitia 46 include si tabla vopsita din metal. Daca este necesar adaugator in pozitia 47 de tabla vopsita din metal atunci Placi din tabla amprentata tip tigla, Coame metalice pentru placi tip tigla se exclud ca materiale sau ramin? Cantitatea necesara de tigla metalica este 820 m2 sau 853 m2?
02.09.2021 22:51
Răspuns la clarificare: Se vor include toate resursele prevazute de winsmeta fara careva omisiuni
Denumirea lotului : Lucrări de reconstrucție a școlii din s.Pașcani r-nul Criuleni
2975139.4 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
2,975,139.40
MDL
Perioada clarificărilor:
25.08.2021 12:03:33 - 04.09.2021 00:00:00
25.08.2021 12:03:33 - 04.09.2021 00:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
04.09.2021 00:00:00 - 13.09.2021 10:00:00
04.09.2021 00:00:00 - 13.09.2021 10:00:00