- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 30.09.2021 11:27:57 Până la 31.12.2021 12:27:57
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 17.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
-anunt de participare apa vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-caiet de sarcini apeductul vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-anunt de participare apa vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-caiet de sarcini apeductul vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 11:29:50
25.08.2021 10:15
Răspuns la clarificare: prin posta de email
25.08.2021 10:15
Răspuns la clarificare: prin posta de email
01.09.2021 08:43
Răspuns la clarificare: Flanşe din oţel. Pentru o informaţie mai detaliată puteţi face cunoştinţă cu proiectul tehnic la sediul primăriei în orice zi lucrătoare, tel. 023049238. Mulţumim.
01.09.2021 08:57
Răspuns la clarificare: Ne cerem scuze. Deja sa răspuns la întrebări pe platformă şi astfel s-au respectat prevederile legale. Mulţumim.
26.08.2021 16:17
Răspuns la clarificare: Privitor licitatia electronica. Conform HG 987 987 din 10.10.2018, utilizarea licitației electronice este obligatorie pentru achizițiile publice de bunuri și servicii prin cererea ofertelor de prețuri ceia ce in platforma se atribuie automat. Insa pentru procedurile de LP etapa licitației electronice este la alegerea autorității contractante
01.09.2021 08:45
Răspuns la clarificare: Confirmăm, conform caietului de sarcini. Mulţumim.
01.09.2021 08:52
Răspuns la clarificare: Da. rămâne şi în continuare opţiunea de petrecere prin licitaţie electronică. Referitor la calitatea lucrărilor sperăm că ofertanţii vor propune oferte optime la raportul calitate - preţ. Mulţumim.
07.09.2021 10:11
Răspuns la clarificare: Amfora cu fund CTN - este denumirea luata din ofertele de pret a producatorilor de beton polufabricat.
07.09.2021 10:13
Răspuns la clarificare: Se permite conform normativelor doua straturi fara coeficient. Daca vor apărea intrebari orice problema se rezolva in procesul de constructii cu dispozitie a autorului de proiect.
09.09.2021 09:32
Răspuns la clarificare: Turnul de Otel se va monta conform calculilor din Proiect. Stimați ofertanți! Vă aducem la cunoștință că proiectul de execuție ,, Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca” a trecut Expertiza la Serviciul de Stat pentru Verificarea și Experizarea Proiectelor și Construcțiilor din 26.12.2013, sub nr. 04-908. Castelul de apă va fi confecționat conform proiectului în condiții de uzină conform prevederilor proiectului tip ,,901-5-32c” cu capacitatea de 50 m3 , turn cu dimensiunile: D=1,22 m, H=18,0 m; rezervor cu dimensiunile: D=3,02 m, H= 7,57 m.
09.09.2021 09:32
Răspuns la clarificare: In procesul de constructie se vor folosi orice tip de pompe care au caracteristicile pompei descrise in PROIECT
09.09.2021 09:34
Răspuns la clarificare: Da face parte din grupul de pompe HYRO MPC -S 2CRI 15-14.3X400/ 50 DL
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA21.08.2021 11:29:50 - 09.09.2021 10:13:54
09.09.2021 10:13:54 - 16.09.2021 13:13:54