- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Plăci de memorie (RAM)
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe
Codul fiscal/IDNO
1005600036924
Adresa
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
Constantin Tănase, 7
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
19.08.2021 10:05:44
Ultima modificare
01.09.2021 09:00:00
MTender ID
Cod CPV
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Tip de procedură
Cererea ofertelor de prețuri
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Plăci de memorie (RAM)
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Statut
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată
15000 MDL
ID
b0716829-987b-4391-ab37-c597a5ab36a0
Pas minim
75
Termen de valabilitate al contractului
De la 03.09.2021 14:16:38 Până la 31.12.2021 15:16:38
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Buna ziua.
In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45; Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta iclusiv pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament (anexa 1B), rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Multumim anticipat
20.08.2021 12:49
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Mulțumesc pentru clarificarea oferită. Într-adevăr, după analiza mai menunțioasă a prevederilor Anexei nr. 1B din Regulamentului privind deșeurile de echipamente electrice și electronice, plăcile de memorie solicitate, se încadrează în categoria de unități de memorie, prevăzute în acest document. În acest contex, vor fi operate modificări la Anunțul de participare și documentația de atribuire prin care se va solicita obligatoriu, deținerea numărul de înregistrare din „Lista producătorilor”.
Statut
Procedura nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA
15,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
19.08.2021 14:20:31 - 24.08.2021 15:00:00
19.08.2021 14:20:31 - 24.08.2021 15:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
24.08.2021 15:00:00 - 01.09.2021 09:00:00
24.08.2021 15:00:00 - 01.09.2021 09:00:00