- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziția Dispozitivelor medicale, conform necesităților beneficiarilor lista suplimentară 12, pentru anul 2021
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lot nr.1 Lot nr.1 Sterilizator 110 L
Lot nr.1 Sterilizator 110 L
Denumirea lotului : Lot nr.2 Lot nr.2 Ultrasonograf General, Cardiac, performanta inalta
Lot nr.2 Ultrasonograf General, Cardiac, performanta inalta
Denumirea lotului : Lot nr.3 Lot nr.3 Electromiograf cu potențiale evocate
Lot nr.3 Electromiograf cu potențiale evocate
Denumirea lotului : Lot nr.4 Lot nr.4 Sistem videoendoscopic pentru bronho/gastro/colonoscopie (caracteristici avansate)
Lot nr.4 Sistem videoendoscopic pentru bronho/gastro/colonoscopie (caracteristici avansate)
Denumirea lotului : Lot nr.5 Lot nr.5 Autoclav 100 l cu încărcare orizontală (oțel inox) cu ciclu de vacuum
Lot nr.5 Autoclav 100 l cu încărcare orizontală (oțel inox) cu ciclu de vacuum
Denumirea lotului : Lot nr.6 Lot nr.6 Mașină de plasmofereză (caracteristici avansate)
Lot nr.6 Mașină de plasmofereză (caracteristici avansate)
Denumirea lotului : Lot nr.7 Lot nr.7 Peak-flow metre
Lot nr.7 Peak-flow metre
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr.8 Lot nr.8 Tonometru ocular portativ
Lot nr.8 Tonometru ocular portativ
Denumirea lotului : Lot nr.9 Lot nr.9 Incubator (termostat) 80-100 L variatia de temperatura
Lot nr.9 Incubator (termostat) 80-100 L variatia de temperatura
Denumirea lotului : Lot nr.10 Lot nr.10 Centrifuga, de laborator (24 tuburi)
Lot nr.10 Centrifuga, de laborator (24 tuburi)
Denumirea lotului : Lot nr.11 Lot nr.11 Microscop binocular, cu contrast de faza
Lot nr.11 Microscop binocular, cu contrast de faza
Denumirea lotului : Lot nr.12 Lot nr.12 Frigider pentru vaccini 130-180L
Lot nr.12 Frigider pentru vaccini 130-180L
Denumirea lotului : Lot nr.13 Lot nr.13 Termometru digital cu infrarosu
Lot nr.13 Termometru digital cu infrarosu
Denumirea lotului : Lot nr.14 Lot nr.14 Cintar electronic, pentru nou-nascuti
Lot nr.14 Cintar electronic, pentru nou-nascuti
Denumirea lotului : Lot nr.15 Lot nr.15 Tensiometru Adult cu fonoendoscop
Lot nr.15 Tensiometru Adult cu fonoendoscop
Denumirea lotului : Lot nr.16 Lot nr.16 Tensiometru electronic automat Pediatric
Lot nr.16 Tensiometru electronic automat Pediatric
Denumirea lotului : Lot nr.17 Lot nr.17 Tensiometru electronic automat de triaj Adult
Lot nr.17 Tensiometru electronic automat de triaj Adult
Denumirea lotului : Lot nr.18 Lot nr.18 Cîntar electronic pentru adulţi cu taliometru
Lot nr.18 Cîntar electronic pentru adulţi cu taliometru
Denumirea lotului : Lot nr.19 Lot nr.19 Termometru mecanic
Lot nr.19 Termometru mecanic
Denumirea lotului : Lot nr.20 Lot nr.20 Higrometru Psihrometru 15-40C
Lot nr.20 Higrometru Psihrometru 15-40C
Denumirea lotului : Lot nr.21 Lot nr.21 Lampa germicida (varianta mobila)
Lot nr.21 Lampa germicida (varianta mobila)
Denumirea lotului : Lot nr.22 Lot nr.22 Lampa germicida (varianta stationara 20m)
Lot nr.22 Lampa germicida (varianta stationara 20m)
Denumirea lotului : Lot nr.23 Lot nr.23 Targa sanitara
Lot nr.23 Targa sanitara
Denumirea lotului : Lot nr.24 Lot nr.24 Electrocardiograf 3 canale
Lot nr.24 Electrocardiograf 3 canale
Denumirea lotului : Lot nr.25 Lot nr.25 Doppler fetal portabil
Lot nr.25 Doppler fetal portabil
Denumirea lotului : Lot nr.26 Lot nr.26 Refractometru automat
Lot nr.26 Refractometru automat
Denumirea lotului : Lot nr.27 Lot nr.27 Scaner oftalmic si pasimetru
Lot nr.27 Scaner oftalmic si pasimetru
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr.28 Lot nr.28 Lupa binoculara cu lumina pentru fixare pe cap
Lot nr.28 Lupa binoculara cu lumina pentru fixare pe cap
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini.
Documentaţie de atribuire
17.09.2021 10:21:57
anunt_de_participare
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
documentatia_standard
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
Licitatie de distributie.
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
contract model dispozitive
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
caiet de sarcini.
Documentaţie de atribuire
17.09.2021 10:18:32
Formularele-f4.1-si-f4.2
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
Formularele-f4.1-si-f4.2
Documentaţie de atribuire
17.09.2021 10:14:10
RAPORT de prezentare a informației privind realizarea contractelor de achiziții publice
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 15:10:49
01.09.2021 10:09
Răspuns la clarificare: Conform caietului de sarcini se solicită lampă germicidă fără reflector. Deci, lămpile cu reflector nu vor fi acceptate.
01.09.2021 10:10
Răspuns la clarificare: Conform caietului de sarcină se solicită certificatul CE și nu „China Export”.
01.09.2021 10:11
Răspuns la clarificare: 3-D (automatic) – regim care permite investigarea și colectarea imaginelor planice în regim automat și reconstrucția acestora în imagini 3D. Obținerea imaginilor 3D cu acest regim este posibil pentru toate sondele care sunt în dotarea dispozitivului.
01.09.2021 10:13
Răspuns la clarificare: 1. Conform cerințelor și necesităților beneficiarului se solicită ca dispozitivul să fie dotat cu „Numărul de canale EMG ≥8”. Modificarea nu poate fi acceptată. 2. Este necesar ca dispozitivul să fie dotat cu un troleu. Acesta fiind un accesoriu standard pentru un asemenea sistem. Cerința va fi modificată și va fi adăugat troleul.
01.09.2021 10:13
Răspuns la clarificare: Este necesar de sondă Creion (Pencil probe).
01.09.2021 10:17
Răspuns la clarificare: Termenul de livrare până la 60 de zile de la înregistrarea contractului de CAPCS, și instalarea/darea în exploatare în termen de 20 zile din momentul livrării (pentru cele care necesită instalarea) este dictat de necesitatea achitării bunurilor, din bugetul anului 2021, pînă la 31.12.2021.
01.09.2021 10:21
Răspuns la clarificare: Păstrarea condițiilor actuale nu contravin Legii 131 Articolul 74. punct 6. Condițiile pe care le considerați discriminatorii față de Dvs. nu reprezintă o decizie a CAPCS și nupot fi modificați de către autoritatea contractantă, or contractul model este aprobat cu aceste clauze prin HG 1128/2016.
01.09.2021 10:26
Răspuns la clarificare: Mulțumim pentru clarificare. Specificațiile tehnice au fost solicitate de beneficiarul final Ministerul Afacerilor Interne al RM.
01.09.2021 10:28
Răspuns la clarificare: Multumim.
01.09.2021 10:28
Răspuns la clarificare: Multumim.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA18.08.2021 15:10:49 - 01.09.2021 10:30:00
01.09.2021 10:30:00 - 01.10.2021 10:30:00