- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : „Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
formulare, contract-model, caiet de sarcini
Documentaţie de atribuire
17.08.2021 15:05:00
anunt de participare
Documentaţie de atribuire
17.08.2021 15:05:00
documetatia standard
Documentaţie de atribuire
17.08.2021 15:05:00
raport de verificare
Documentaţie de atribuire
17.08.2021 15:05:00
Forma 5 format WORD ливневка
Documentaţie de atribuire
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format PDF semnat ливневка
Documentaţie de atribuire
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format WORD drum
Documentaţie de atribuire
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format PDF semnat drum
Documentaţie de atribuire
26.08.2021 13:09:55
20.08.2021 16:39
Răspuns la clarificare: La solicitarea Primăriei mun.Bălți, ÎM DCC CU a informat: В смете на ливневую канализацию п.19-по п.25-ccылка обоснования АСE-13A1, дана только стоимость сборнных железобетонных колец, плит перекрытия и основания в колодцах. Монтаж сбороного ж-б учтен расценкой ACE 13A. П.29,31, 55, 56 – аналогично, дана только стоимость скоб, закладных деталей, решеток DB. Монтаж этих изделий учитывается комплексной расценкой ACE-13A. В расценках АСE13-A1-учитывается только стоимость материалов. Фракция щебня на дорогах, тротуарах, проездах в описании дана разная в связи с тем, что при первоначальном проектировании дороги были описаны фракции по Молдавским СНиП и нормам, при корректировке дороги обязаны были откорректировать фракции по ЕВРОСТАНДАРТАМ. При строительстве дороги нужно учитывать фракции последние-по евростандартам.
23.08.2021 16:34
Răspuns la clarificare: Formularul nr.1 - Lista cu cantitățile de lucrări este atașat în format Word și PDF în rubrica Documente. Pentru vizualizarea descifrată a consumului de resurse aferent fiecărei norme de divizare introduceți codul din capitolul - Simbol norme si cod resurse din Formularul nr.1 în WIN SMETA.
24.08.2021 13:38
Răspuns la clarificare: În scopul evitării interpretării eronate a listei cantităților de lucrări, deviz-ofertă a operatorului economic trebuie să fie elaborat în conformitate cu CP L.01.01 — 2012 și NCM L.01.01 — 2012, cu aplicarea resurselor, codul cărora este indicat. Normele de deviz (salariu, materiale, mecanisme) sunt aprobate de către Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale și pot fi modificate de către operatorul economic în limita 5% de la normele aprobate.
26.08.2021 13:15
Răspuns la clarificare: Forma nr.5 a fost atașată în rubrica - Documente în format WORD și PDF.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA17.08.2021 15:05:00 - 28.08.2021 13:09:55
28.08.2021 13:09:55 - 09.09.2021 07:09:55