- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Excavator pe șenile
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Excavator pe șenile
CPV- 43262100-8 - Excavator pe șenile
Documentele procedurii de achiziție
anunt de intentie
Documentaţie de atribuire
16.08.2021 15:13:46
anunt de participare din 17/09/2021
Documentaţie de atribuire
17.09.2021 16:59:02
Specificatii tehnice
Documentaţie de atribuire
17.09.2021 16:59:02
documente la depunerea ofertei (anexa nr.1-5)
Documentaţie de atribuire
21.09.2021 10:15:13
17.08.2021 09:07
Răspuns la clarificare: Criteriile sunt specificate în documentația de atribuire / specificații tehnice № 4 din 13.08.2021 (plasat pe pagina web: www.moldovatransgaz.md (compartimentul -“TENDERE”).
18.08.2021 10:25
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Poate că, în acel moment, au existat dificultăți tehnice. Mai incercați, site-ul funcționează. Documentele necesare sunt atașate.
20.08.2021 09:55
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Site-ul Moldovatransgaz funcționează în regim normal. Documentele necesare sunt atașate, disponibile în general. (www.moldovatransgaz.md - Tendere). Referitor la Specificațiile tehnice- acestea vor fi atașate pe platforma împreună cu anunțul de participare. Pentru detalii adresați-Vă direct : Moldovatransgaz SRL, Secția Aprovizionare tehnico-materială e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / fax. +373 22 300 406
21.08.2021 11:32
Răspuns la clarificare: Навесной отвал - это металлическая конструкция коробчатого сечения с ножами в нижней части, с/без поворотного механизма, гидравлический механизм подъема-опускания.
20.08.2021 11:33
Răspuns la clarificare: Ширина с учетом гусениц для габаритной перевозки (Экскаватор габаритный)
20.08.2021 11:34
Răspuns la clarificare: Да. latimea exavatorului 2550 mm este maximala
24.08.2021 16:54
Răspuns la clarificare: Добрый день. Указанный навесной отвал, согласно заявленным Техническим требованиям, является дополнительной опцией, в виде лопаты для проведения планировочных работ, но не замена основного ковша. Аналоги такой техники имеются. Мы готовы предоставить дополнительную информацию. Просим Вас обращаться по следующим контактам: Молдоватрансгаз ООО, Отдел материально-технического снабжения, e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / факс +(373) 22 300 406
21.09.2021 09:57
Răspuns la clarificare: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
21.09.2021 09:57
Răspuns la clarificare: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
21.09.2021 09:57
Răspuns la clarificare: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
20.09.2021 15:16
Răspuns la clarificare: Din 13.08.2021 toate documentele necesare sunt atașate, disponibile în general - www.moldovatransgaz.md - Tendere.(conf. anuntului de intentie №4 din 13.08.2021.pdf - plasat pe platforma)
21.09.2021 16:24
Răspuns la clarificare: Pe parcursul întregului proces de inițiere a procedurii de achiziție a unui excavator, toate informațiile, documentele necesare au fost plasate pe platformă Achiziții.md, pe site-ul nostru (www.moldovatransgaz.md), disponibile în general. Conform p.6 al Anunțului de participare nr.4 din 17.09.21, care a fost publicat la data de 17 septembrie 2021 pe platformă Achiziții.md, conține informația despre Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire. Nu ar trebui să fie dificil pentru orice operator economic interesat, care a decis să participe la această achiziție, să folosească informațiile date de care are nevoie. În prezent toate DOCUMENTELE la depunerea ofertei (Anexa nr.1-5) sunt plasate pe platforma. Pentru detalii suplimentare adresați-Vă direct: Moldovatransgaz SRL, Secția Aprovizionare tehnico-materială. e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / fax. +373 22 300 406.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA16.08.2021 15:13:46 - 23.09.2021 10:15:13
23.09.2021 10:15:13 - 13.10.2021 07:15:13