- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Carcase de pui broiler
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Carcase de pui broiler
Carcase de pui broiler eviscerate, congelate, categoria I Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018, HG nr.696/2010 și HG nr.773/2013. Etichetarea şi marcarea conform: Legea nr.279/2017 și HG nr.435/2010. Ambalaj pentru carcase: pungi polietilenă legate/ capsate, lăzi de carton, ambalajul să permită depozitarea în stivă şi transportarea în siguranţă. Condiţii de livrare: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) mun. Chişinău, în perioada octombrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - dispunerea de transport specializat şi autorizat pentru transportarea cărnii, dotat cu dispozitive de înregistrare a temperaturii. - la livrare se prezintă pentru fiecare partidă, copia certificatului sanitar - veterinar, confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului. Alte cerințe la solicitarea autorității contractante: - ofertanţii pentru prezenta poziţie, vor prezenta mostra și dovezile privind conformitatea produsului, identificat prin referire la specificații sau standarde relevante. - documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:24:50 Până la 25.12.2021 16:24:50
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Documentatia standard
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:26:10
Documentul Unic de Achiziții European
Criterii de calificare și de selecție
13.08.2021 15:26:10
18.08.2021 14:42
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Obiectul supus achiziției este „carcase de pui broiler” și nicidecum „blocuri de carcase de pui broiler”, respectiv ambalarea urmează a fi efectuată individual în pungi polietilenă legate sau capsate și aranjate în lăzi de carton.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA13.08.2021 15:26:10 - 23.08.2021 15:30:00
23.08.2021 15:30:00 - 02.09.2021 16:00:17