- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea centralizată de consumabile oftalmologice (listă suplimentară), conform necesităților IMSP - beneficiari pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lot nr. 1 Perfluoro-decalin
Lot nr. 1 Perfluoro-decalin
Denumirea lotului : Lot nr. 2 Sonda endolaser
Lot nr. 2 Sonda endolaser
Denumirea lotului : Lot nr. 3 Vârf endodiatermo
Lot nr. 3 Vârf endodiatermo
Denumirea lotului : Lot nr. 4 Tub de silicon
Lot nr. 4 Tub de silicon
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 5 Casete pentru facoemulsificare C
Lot nr. 5 Casete pentru facoemulsificare C
Denumirea lotului : Lot nr. 6 Casete combinate pentru cataracta şi vitrectomie
Lot nr. 6 Casete combinate pentru cataracta şi vitrectomie
Denumirea lotului : Lot nr. 7 Vîrf pentru facoemulsificare p-u aparatul Constellation Vision System
Lot nr. 7 Vîrf pentru facoemulsificare p-u aparatul Constellation Vision System
Denumirea lotului : Lot nr. 8 Tub de silicon pentru fixarea benzii de silicon
Lot nr. 8 Tub de silicon pentru fixarea benzii de silicon
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 9 Implant orbital din silicon
Lot nr. 9 Implant orbital din silicon
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 10 Set pentru injectarea uleului de silicon
Lot nr. 10 Set pentru injectarea uleului de silicon
Denumirea lotului : Lot nr. 11 Brilliant blue
Lot nr. 11 Brilliant blue
Denumirea lotului : Lot nr. 12 Caseta pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 12 Caseta pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 13 Conformer flexibil
Lot nr. 13 Conformer flexibil
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 14 Virf ultrasunet pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 14 Virf ultrasunet pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 15 Virf ultrasunet pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 15 Virf ultrasunet pentru facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 16 Manson pentru virf faco, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 16 Manson pentru virf faco, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 17 Piesa pentru irigare-aspirare in facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 17 Piesa pentru irigare-aspirare in facoemulsificare, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 18 Canula pentru irigare/aspirare, curba, compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 18 Canula pentru irigare/aspirare, curba, compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 19 Piesa pentru vitrectomie anterioara compatibil cu VISALISV500
Lot nr. 19 Piesa pentru vitrectomie anterioara compatibil cu VISALISV500
Denumirea lotului : Lot nr. 20 Manson de silicon pentru facoemulsificare p-u aparatul Constellation Vision System
Lot nr. 20 Manson de silicon pentru facoemulsificare p-u aparatul Constellation Vision System
Denumirea lotului : Lot nr. 21 Bastonase igienice auriculare N100
Lot nr. 21 Bastonase igienice auriculare N100
Denumirea lotului : Lot nr. 22 Butelie de gas C3F8 pentru uz intraocular
Lot nr. 22 Butelie de gas C3F8 pentru uz intraocular
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 23 Butelie de gas SF6 pentru uz intraocular
Lot nr. 23 Butelie de gas SF6 pentru uz intraocular
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 24 Canula getabila 23G
Lot nr. 24 Canula getabila 23G
Denumirea lotului : Lot nr. 25 Canula getabila 25G
Lot nr. 25 Canula getabila 25G
Denumirea lotului : Lot nr. 26 Canula getabila 27G
Lot nr. 26 Canula getabila 27G
Denumirea lotului : Lot nr. 27 Canula oftalmic getabil pentru polisarea capsulei cristalinului
Lot nr. 27 Canula oftalmic getabil pentru polisarea capsulei cristalinului
Denumirea lotului : Lot nr. 28 Capsuloretractor
Lot nr. 28 Capsuloretractor
Denumirea lotului : Lot nr. 29 Casete combinate pentru cataracta şi facoemulsificare
Lot nr. 29 Casete combinate pentru cataracta şi facoemulsificare
Denumirea lotului : Lot nr. 30 Câmpuri operatorii pentruchirurgia globului ocular
Lot nr. 30 Câmpuri operatorii pentruchirurgia globului ocular
Denumirea lotului : Lot nr. 31 Chandelier compatibil cu Alcon Constellation 25G
Lot nr. 31 Chandelier compatibil cu Alcon Constellation 25G
Denumirea lotului : Lot nr. 32 Cristalin artificial camera posterioare, foldabil, cu 4 puncte de fixare. Cartuș inclus.
Lot nr. 32 Cristalin artificial camera posterioare, foldabil, cu 4 puncte de fixare. Cartuș inclus.
Denumirea lotului : Lot nr. 33 Cristalin artificial multifocal
Lot nr. 33 Cristalin artificial multifocal
Denumirea lotului : Lot nr. 34 Dispozitive intubatie lacrimala
Lot nr. 34 Dispozitive intubatie lacrimala
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 35 Lentila subretiniana 25G/38G
Lot nr. 35 Lentila subretiniana 25G/38G
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Lot nr. 36 Proba endoiluminator compatibil cu Alcon Constellation
Lot nr. 36 Proba endoiluminator compatibil cu Alcon Constellation
Denumirea lotului : Lot nr. 37 Set pentru injectarea uleiului de silicon
Lot nr. 37 Set pentru injectarea uleiului de silicon
Denumirea lotului : Lot nr. 38 Trocare pentru chirurgia vitreoretiniana 25G
Lot nr. 38 Trocare pentru chirurgia vitreoretiniana 25G
Denumirea lotului : Lot nr. 39 ULTRAVIT proba pentru vitrectomie 25G
Lot nr. 39 ULTRAVIT proba pentru vitrectomie 25G
Documentele procedurii de achiziție
anunt_de_participare
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:34:14
documentatia_standard
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:34:14
lista de distributie
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:34:14
formularele-f4.1-si-f4.2
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:34:14
formularele-f4.1-si-f4.2
Documentaţie de atribuire
21.08.2021 10:30:21
21.08.2021 10:32
Răspuns la clarificare: Au fost efectuate modificări la lotul nr. 30 Câmpuri operatorii pentru chirurgia globului ocular, a fost adăugată marja de abatere la dimensiunea solicitată.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA13.08.2021 15:34:14 - 23.08.2021 10:30:21
23.08.2021 10:30:21 - 18.09.2021 13:30:21