- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
1. Cartofi alimentari; 2. Varză albă; 3. Morcov proaspăt; 4. Sfeclă roşie; 5. Ceapă; 6. Mazăre.
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Cartofi alimentari
Cartofi alimentari - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.115/2013, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 HG nr.929/2009 şi HG nr.1279/2008. Condiții de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 standard, UNECE FFV – 52. Ambalați: saci de plasă a câte 15-50 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:05:57 Până la 25.12.2021 16:05:57
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Varză albă
Varză albă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017 și Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 şi HG nr.1279/2008. Condiții de calitate – HG nr.929/2009. Căpăţână bună, curată, tare, cu frunze puternic ataşate, fără leziuni puternice ale frunzelor de protecţie, fără umiditate exterioară, fără deprecieri cauzate de dăunători, fără lovituri şi deteriorări, fără gust sau miros străin. Ambalată: saci de plasă a câte 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data şi în cantităţi conform cererii remise prin poşta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:08:04 Până la 25.12.2021 16:08:04
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Morcov proaspăt
Morcov proaspăt - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 și HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 standard, UNECE FFV – 09 Ambalat: saci de plasă 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data şi în cantităţi conform cererii remise prin poşta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:10:03 Până la 25.12.2021 16:10:03
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Sfeclă roşie
Sfeclă roşie de masă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 și HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 UNECE FFV – 59 Ambalată: saci de plasă a câte 10-20 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:12:02 Până la 25.12.2021 16:12:02
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:55:30
Denumirea lotului : Ceapă
Ceapă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea 279/2017, Legea 306/2018, HG nr.115/2013, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010, HG nr. 929/2009, şi HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6, UNECE FFV – 25 Aspect normal caracteristic soiului, proaspătă, uscată, întreagă, acoperită bine de coajă, tare, neîncolțită, fără defecte externe sau interne care să afecteze calitatea, fără daune provocate de dăunători, fără miros sau gust străin. Ambalat în saci de plasă a cîte 10-25 kg. Etichetate în modul stabilit. Ambalată: saci de plasă a câte 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:13:53 Până la 25.12.2021 16:13:53
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 15:14:00
Denumirea lotului : Mazăre
Mazăre - sub formă de boabe întregi uscate, şlefuite de culoare galbenă Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și HG nr.205/2009 Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:15:34 Până la 25.12.2021 16:15:34
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 15:32:30
Documentele procedurii de achiziție
Documentatia standard bunuri
Model сontract
13.08.2021 15:21:49
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA13.08.2021 15:21:49 - 23.08.2021 15:30:00
23.08.2021 15:30:00 - 02.09.2021 16:00:00