- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziţionarea medicamentelor necesare tratamentului pacienţilor cu maladia β Talasemie în scopul realizării Programului National „Combaterea maladiilor rare” pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Deferoxaminum 500 mg
ATC V03AC01. Forma farmaceutica Pulbere pentru solutie injectabila/perfuzabila. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura flacon. * Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova. Pentru medicamentele neautorizate se va prezenta documente confirmative după cum urmează: să fie autorizitate de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroului Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA); sau să fie autorizate în una dintre țările: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una dintre țările Spațiului Economic European, sau în țara de origine.Certificat GMP - copie în limba de stat sau rusă sau engleză cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice a participantului, valabil la momentul deschiderii ofertei. Declarație prin care se garantează termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) care va constitui nu mai puţin de 60% din cel iniţial pentru medicamentele cu o valabilitate de 2 ani şi mai mult şi de 80% din cel iniţial pentru medicamentele cu o valabilitate de pînă la 2 ani.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 03:00:00 Până la 31.12.2022 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 08.09.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA12.08.2021 17:26:12 - 23.08.2021 10:00:00
23.08.2021 10:00:00 - 07.09.2021 15:00:00