- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea lucrărilor ”Sistemul de alimentare cu apă și canalizare din lunca râului Prut, raionul Glodeni. Etapa I – Cuhnești și Balatina” ( s.Cuhneşti r-ul Glodeni RM).
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Achiziționarea lucrărilor ”Sistemul de alimentare cu apă și canalizare din lunca râului Prut, raionul Glodeni. Etapa I – Cuhnești și Balatina” ( s.Cuhneşti r-ul Glodeni RM)
Achiziționarea lucrărilor ”Sistemul de alimentare cu apă și canalizare din lunca râului Prut, raionul Glodeni. Etapa I – Cuhnești și Balatina” ( s.Cuhneşti r-ul Glodeni RM)
Documentele procedurii de achiziție
18.08.2021 10:27
Răspuns la clarificare: Stabilirea ratei de 10% a garanţiei de bună execuţie de către autoritatea contractantă este în strictă conformitate cu secţiunea 9 pct.152 (2) şi pct.153 (3) a Hotărîrii Guvernului Nr. 638 din 26-08-2020 pentru aprobarea Regulamentului privind achizițiile publice de lucrări.
18.08.2021 10:58
Răspuns la clarificare: Apeductul este de o importanţa vitală şi necesită executarea lucrărilor de calitate înaltă pentru asigurarea bunei funcţionalităţi în timp.Acesta şi reprezintă termenul de garanţie a lucrărilor pe termen de 15 ani. Antreprenorul are obligaţia ca în perioada de garanţie să înlăture toate defecţiunile ce ţin de nerespectarea clauzelor contractului din cont propriu, în urma unei notificări transmise de către Beneficiar.
18.08.2021 10:59
Răspuns la clarificare: Vă rugăm sa concretizaţi care anume poziţii nu sunt clare?
19.08.2021 13:44
Răspuns la clarificare: Caetul de sarcini a fost elaborat şi semnat conform cerintelor AAP şi platformei "Achiziţii.md", cuprinde toate tipurile de lucrări licitate pentru obiectul dat.
19.08.2021 13:51
Răspuns la clarificare: Termenul de garantie a lucrarilor solicitat de Autoritatea Contractantă este de 15 ani.El se reflectă în toate documentele plasate pe saitul platformei "Achiziţii.md".
19.08.2021 15:07
Răspuns la clarificare: În caietul de sarcini la coloniţa 4 (volumele) se va aplica virgula înnaintea ultimelor trei cifre şi anume: pct.4-m³ 72,000 pct.18-m 4030,000 pct.27-m² 62,500 pct.30-buc. 18,000 pct.55-buc. 2,000 pct.56-buc. 1,000 pct.57-buc. 4,000 pct.58-buc 2,000 pct.59-buc. 13,000 pct.60-buc. 13,000 pct.61-buc. 13,000 pct.62-buc. 13,000 pct.63-buc. 2,000 pct.64-buc. 2,000 pct.65-buc. 2,000 pct.66-buc. 3,000 pct.67-buc. 16,000 pct.68-buc. 16,000 pct.74-m 2080,000 pct.79-m² 520,000 pct.80-m² 520,000 pct.83- m3 140,000 Deviz 2 pct.4 m³ 21,000 pct.20 m 14,000
20.08.2021 13:57
Răspuns la clarificare: Multstimate operator economic, Vă mulţumim de atenţia d-stră productivă. ,,Caietul de sarcini modificat 20.08.2021" este ataşat astăzi în documentaţia de pe platforma ,,achiziţii md".
20.08.2021 14:15
Răspuns la clarificare: Multstimate operator economic! Apeductul este de o importanţa vitală şi necesită executarea lucrărilor de calitate înaltă pentru asigurarea bunei funcţionalităţi în timp.Acesta şi reprezintă termenul de garanţie a lucrărilor pe termen de 15 ani Operatorul Economic garantează calitatea lucrărilor executate de el (montarea tevilor, robinetelor, construcţia fintinelor, ect.), şi ni-ci de cum nu măreşte termenul de expluatare a producătorului (ţeavilor, robinetelor, ect). În acelas timp Operatorul Economic are obligaţiunea să achiziţioneze pentru obiect toate cele necesare de la producători autorizaţi cu garanţiile respective. Daca lucrările vor fi efectuate calitativ , intervenţia pe perioada garanţiei nu va fi necesară. Calitatea apeductului construit trebue să satisfacă cerinţele consumatorului.
21.08.2021 08:23
Răspuns la clarificare: Buna dimineată ! Da, de la un apeduct central se conecteză mai multe localităţi din Lunca Prutului.Contractul Va fi semnat la o dată concretă, dar nimeni afară de Dumnul de Sus nu stie ce ne aşteaptă în viitor.Concentraţi mai bine efortul la elaborarea calitativă a documentelor solicitate şi nu de ce la executarea calitativă a lucrărilor.
21.08.2021 08:55
Răspuns la clarificare: NU favorizăm pe nimeni şi ni-ci nu ne interesează cine VA chîştiga executarea lucrărilor.Unica ce dorim este calitatea imnpecabilă a lucrărilor executate.Din consultarea cu AAP sa constatat, că termen max de garanţie a lucrărilor executate în legislaţia AP nu este, acest termen este la discrepţia AC.Dacă aveţi dubii în potenţialul calitativ a întreprinderii d-ră, nu aveţi de cum de a lua decizia de participare sau nu la procedura de achiziţie.,
21.08.2021 09:12
Răspuns la clarificare: Vă dorim succese şi la fel o zi frumoasă în continuare.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA11.08.2021 17:56:34 - 24.08.2021 10:00:00
24.08.2021 10:00:00 - 02.09.2021 10:00:00