- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Echipamente de cercetare și măsurare astronomică /Echipamente cu lentile sensibile - specializate
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Observator astronomic mobil. Echipament de cercetare spațială optică, pentru amatori, cu accesoriile de corespunzătoare necesare, opțiune de astrofotografiere, scanare și proiectare în rezoluție de calitate înaltă.
Observator astronomic mobil. Echipament de cercetare spațială optică, pentru amatori, cu accesoriile de corespunzătoare necesare, opțiune de astrofotografiere, scanare și proiectare în rezoluție de calitate înaltă.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 23.08.2021 15:24:24 Până la 31.12.2021 16:24:24
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 23.08.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Formularul informativ despre ofertant
Documentaţie de atribuire
16.08.2021 16:31:17
16.08.2021 16:28
Răspuns la clarificare: Potrivit art.67 alin (1) și (2) al Legii 131/2015 privind achizițiile publice: 1) Oferta este valabilă în termenul specificat în documentația de atribuire. (2) Pînă la expirarea termenului de valabilitate a ofertei, autoritatea contractantă îi poate propune ofertantului să prelungească acest termen. Ofertantul este în drept: a) să respingă propunerea, fără a pierde dreptul de retragere a garanţiei pentru oferta sa; b) să accepte propunerea, prelungind termenul de valabilitate a garanţiei pentru oferta sa ori oferind noi garanţii pentru ofertă pe termenul de valabilitate a ofertei prelungit. În cazul în care ofertantul nu a prelungit termenul de valabilitate a garanţiei pentru ofertă sau nu a acordat o nouă garanţie pentru ofertă, se consideră că el a refuzat prelungirea termenului de valabilitate a ofertei. Deci, dacă în documentația de atribuire a fost indicată valabilitatea ofertei de 60 zile, atunci după deschiderea ofertelor, dintr-un motiv sau altul, va apărea necesitatea prelungirii ofertelor, Autoritatea Contractantă va solicita prelungirea de la toți ofertanții concomitent... Referitor la solicitarea prelungirii termenului de depunere a ofertelor, ținem să menționăm că potrivit legii menționate supra, autoritatea contractantă a respectat termenii prevăzuți legal... Însă ofertantul cîștigător al procedurii de achiziție, considerăm că va avea suficient timp după desemnarea căștigătorului și respectiv semnarea contractului, pentru clarificarea întrebărilor ce ține de importare, etc... O zi bună!
16.08.2021 15:32
Răspuns la clarificare: Bună ziua! Certificatul privind lipsa datoriilor față de bugetul public național și este actul solicitat... Formularul informativ pentru ofertant este încărcat în cerințe... Verificați actele procedurii...
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA09.08.2021 15:25:59 - 18.08.2021 16:31:17
18.08.2021 16:31:17 - 21.08.2021 18:31:17