- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Информация о заказчике
Название
Consiliul raional Basarabeasca
Фискальный код / IDNO
1007601005626
Адрес
6702,
MOLDOVA,
or.Basarabeasca,
Basarabeasca,
str. K. Marx, 55
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
01.11.2021 16:20:04
Последнее изменение
02.11.2021 12:02:09
MTender ID
Код CPV
39700000-9
-
Aparate de uz casnic
Тип процедуры
Публичное приобретение малой стоимости
Критерий оценки
Самая низкая цена
Список партий
Название лота : Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Документы процедуры покупки
Buna ziua. Cu agent frigorific R410a o sa fie acceptate?
02.11.2021 12:05
Ответ на разъяснение: Da.
Buna ziua. In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): "p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45." Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta iclusiv pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament (anexa 1B), rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Acest document trebuie inclus ca document obligatoriu la deschiderea ofertelor. Multumim anticipat
02.11.2021 16:13
Ответ на разъяснение: Prin faptul ca AC a solicitat termenul de garantie a bunului de min 5 ani, consideram ca orice ofertat e necesar sa detina asemenea nr. de inregistrare din lista producatorilor. Achizitia data este de mica valoare si nu este necesara obligativitatea prezentarii acestui document.
Название лота : Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
100000 MDL
Статус
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС
100,000.00
MDL
Период разъяснений:
01.11.2021 16:22:33 - 03.11.2021 11:00:00
01.11.2021 16:22:33 - 03.11.2021 11:00:00
Период подачи заявок:
03.11.2021 11:00:00 - 08.11.2021 11:00:00
03.11.2021 11:00:00 - 08.11.2021 11:00:00