- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național de Combatere a Hepatitelor virale B, C și D pentru anul 2022, repetat.
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : Medicamente pentru tratamentul Hepatitei virale C varianta I (genotip – 1, 2, 3, pangenotipic)
Medicamente pentru tratamentul Hepatitei virale C varianta I (genotip – 1, 2, 3, pangenotipic)
Название лота : Entecavirum 1 mg
ATC J05AF10. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), operatorul economic participant va prezenta suplimentar următoarele documente: 1. Certificat GMP – copie – în limba de stat sau rusă sau engleză (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului); 2. Dovada autorizării medicamentului ofertat: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (EMA) – sau în cel puțin una dintre țările Spațiului Economic European sau în cel puțin una dintre următoarele țări: Elveția, SUA, Canada, Australia, Japonia sau – în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic (CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare al medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității competente) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termenul de livrare: I tranșă – Decembrie 2022.
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Peginterferonum alfa-2a 135 mcg
ATC L03AB11. Forma farmaceutica Sol. inj. in seringa preumpluta. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura seringa preumpluta. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Статус
Оценочная стоимость
ID
Документы процедуры покупки
Specificații de preț F4.2
Технические характеристики
29.09.2021 16:39:52
Specificații tehnice F4.1
Технические характеристики
29.09.2021 16:39:52
На данный момент нет разъяснений по процедуре
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС29.09.2021 16:39:52 - 09.10.2021 10:00:00
09.10.2021 10:00:00 - 01.11.2021 11:00:00