- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
achiziționarea reactivelor de laborator pentru 2022
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : Lotul 1. Analizator hematologic automat ADVIA 2120
Lotul 1. Analizator hematologic automat ADVIA 2120
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 2. Analizator semiautomat ,,Mindray”MW-12A
Lotul 2. Analizator semiautomat ,,Mindray”MW-12A
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 3. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XT-2000i
Lotul 3. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XT-2000i
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 4. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XS-1000i
Lotul 4. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XS-1000i
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 5. Analizator hematologic automat SYSMEX XP-300
Lotul 5. Analizator hematologic automat SYSMEX XP-300
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 6 Analizatorrul cu chemiluminiscenta Immulite 200Xpi Siemens
Lotul 6 Analizatorrul cu chemiluminiscenta Immulite 200Xpi Siemens
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 7. Investigatii clinice generale, hematologice si citologice
Lotul 7. Investigatii clinice generale, hematologice si citologice
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 8. Expres teste diagnostice pentru analiza de rutina a urinei
Lotul 8. Expres teste diagnostice pentru analiza de rutina a urinei
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 9 Analizator de urina Mission U-500
Lotul 9 Analizator de urina Mission U-500
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 10. Reactivi chimici p/u analize de rutina
Lotul 10. Reactivi chimici p/u analize de rutina
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 11. Veselă şi articole ostensila
Lotul 11. Veselă şi articole ostensila
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 12. Reagenţi Secţia bacteriologică.
Lotul 12. Reagenţi Secţia bacteriologică.
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 13. Veselă de laborator Secţia bacteriologică
Lotul 13. Veselă de laborator Secţia bacteriologică
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 14. Set imunologic pentru expres diagnostica
Lotul 14. Set imunologic pentru expres diagnostica
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 15. Analizator biochimic-automat Architect C 8000
Lotul 15. Analizator biochimic-automat Architect C 8000
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 16. Analizator biochimic Stat-Fax 1904
Lotul 16. Analizator biochimic Stat-Fax 1904
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 17. Analizator bacteriologic VITEC 2 GN
Lotul 17. Analizator bacteriologic VITEC 2 GN
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 18. Cuagulometru automat C 3100
Lotul 18. Cuagulometru automat C 3100
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 19. Analizatorul imunologic AFIAS-6
Lotul 19. Analizatorul imunologic AFIAS-6
Статус
Оценочная стоимость
ID
Название лота : Lotul 20. Reactivi pentru analizator ionoselectiv Diamond Smartlyte Plus, sistem inchis
Lotul 20. Reactivi pentru analizator ionoselectiv Diamond Smartlyte Plus, sistem inchis
Статус
Оценочная стоимость
ID
Документы процедуры покупки
29.09.2021 12:55
Ответ на разъяснение: Buna ziua! Modificat. Va multumim! O zi reusita!
29.09.2021 14:05
Ответ на разъяснение: Buna ziua! Va rugam sa vedeti anuntul modificat. O zi reusita
01.10.2021 09:55
Ответ на разъяснение: Buna dimineata! Suportului stiintific presupune suportul post-vinzare a ofertantului pe partea de aplicatii de catre persoane instruite si anume punerea in lucru, calibrare, control, verificare, etc. precum si sprijinul acestuia de la producator in ceia ce priveste unele situatii de interpretarea, corelare a rezultatelor sau situatii stricte legate de reactivi (ex: rezultate care nu se incadreaza in limitele controlului, rezultate incerte, fals negative, interferente, etc. ) cu posiblitatea inlocuirii acestora la producator in baza reclamatiilor aparute. Va multumim. O zi reusita
01.10.2021 09:09
Ответ на разъяснение: Buna dimineata! Certificatele de instruire a personalului eliberata de producator sau alt organizm autorizat de acesta se vor prezenta la analizatoarele de tip inchis:Advia 120, Sysmex XT-2000i,Sysmex XP-300, Immulite 2000, Arhitect C-8000, Vitec -2, Cuagulometru automat C-3100. Va multumim. O zi reusita.
01.10.2021 12:40
Ответ на разъяснение: Buna ziua! îndeplinirea criteriului privind capacitatea tehnică și/sau profesională conform art. 18, lit. din Legea 131/2015, adica, ca adaptarea, calibrarea metodelor la analizator, controlul, corelarea, interpretarea rezultatelor sa fie facuta conform indicatiilor producatorului este necesar sa prezentati certificatul de instruire a personalului eliberat de producatorul echipamentului sau de la un alt organism (ex : companii specializata in acest domeniu) care este autorizat sau recunoscut de producator ca ar fi in masura sa indeplineasca intocmai aceste proceduri pentru modelul dispozitivului dat.
02.10.2021 18:21
Ответ на разъяснение: Buna seara! Exemplu de un astfel de organism - companii specializata in acest domeniu, Cit priveste felul cum trebuie sa demonstrati ca acest organism este sau nu autorizat/recunoscut, prezentati orice documente care dovedesc acest lucru. De exemplu se poate de prezentat autorizatia sau o scrisoare de la producator in care se recunoaste ca acel organism (companie, structura, ect) de la care detineti certificatul de instruire pentru personal este in masura sa efectueze procedurile mai sus numite la modelul dispozitivului dat conform indicatiilor sale. Va multumim. Weekend minunat!!!!
06.10.2021 13:03
Ответ на разъяснение: Buna ziua! Stimate operator economic, urmeaza sa efectuam modificari. Va multumim. O zi reusita.
Отменена процедура
Оценочная стоимость без НДС29.09.2021 12:27:58 - 15.10.2021 9:00:00
15.10.2021 9:00:00 - 20.10.2021 9:00:00