- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Информация о заказчике
Название
Primaria Sarata Galbena
Фискальный код / IDNO
1007601005969
Адрес
3446,
MOLDOVA,
s.Sărata-Galbenă,
Hînceşti,
s. Sarata Galbena
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
07.09.2021 16:39:50
Последнее изменение
09.09.2021 16:25:54
MTender ID
Код CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Открытый аукцион
Критерий оценки
Лучшее соотношение цена-качество
Список партий
Название лота : Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Статус
Отменена процедура
Оценочная стоимость
14099047.4 MDL
ID
7fd3f771-bcb7-43af-843d-65754df672b9
Документы процедуры покупки
documentatia standart lucrari.docx
-documentatia standart lucrari
Документация атрибуции
07.09.2021 16:49:03
Garantia bancara poate fi transferata la contul autoritatii contractante? Daca da, atunci publicati un anunt de participare care sa contina rechizitele bancare valabile pentru transferul garantiei bancare.
09.09.2021 10:37
Ответ на разъяснение: Anexa nr.9 din Documentatia standart "SCRISOARE DE GARANŢIE BANCARĂ"
In Documentatia de atribuire a procedurii de achizitie, nu se contine caietul de sarcini avizat de un devizier atestat. Rugam, republicati un caiet de sarcini avizat conform normativelor.
Stimate autoritate contractanta, va rugam sa ajustați caietul de sarcini și documentația de atribuire, incarcati plansele de detalii, schițele de proiect, este imposibil de a face o evaluare corecta.
Stimata Autoritate contractanta semnati electronic documentele incarcate pe platforma mtender.
09.09.2021 10:41
Ответ на разъяснение: Anuntu de participare este semnat, stampilat si SCANAT. In rest autoritatea contractanta nu este obligata!
Bună ziua, in caietul de sarcini lipsește: - descrierea elementelor prefabricate din beton armat, -Tipul asfaltului turnat pe partea carosabilului; tipul betonului utilizat pentru executarea lucrărilor, - normativul ECЦИР-82 este descris greșit, corect ar fi СЦиР-82 введено в действие с 1 апреля 2004 г. письмом Госстроя России от 31.03.2004 г. N НЗ-2078/10 - acest normativ începând cu 01.01.2021 nu se mai utilizează în Republica Moldova.
Bună ziua, vă rog să ne informați dacă este proiect sau schițe de proiect, descrierea tehnică la acest obiect, deoarece suma estimativă este prea mică pentru volumele indicate in caietul de sarcini.
Статус
Отменена процедура
Оценочная стоимость без НДС
14,099,047.40
MDL
Период разъяснений:
07.09.2021 16:48:02 - 20.09.2021 16:30:00
07.09.2021 16:48:02 - 20.09.2021 16:30:00
Период подачи заявок:
20.09.2021 16:30:00 - 27.09.2021 9:30:00
20.09.2021 16:30:00 - 27.09.2021 9:30:00