- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Servicii de realizare a sondajului-suport pentru decizii de politică macroprudențială
Compania sociologică (în continuare Prestator) urmează să efectueze un sondaj sociologic la nivel național în rândul populației și a companiilor nefianciare. Sondajul urmează a fi efectuat prin completarea chestionarului, formulat de către BNM, în rândul populației și companiilor nefinanciare. Prestatorul va propune metodologia pentru un eșantion național-reprezentativ de cel puțin 1000 de gospodării și 350 de companii. În cadrul eșantionului gospodăriilor vor fi incluse familii diversificate cel puțin după criteriile de stare socială, venit, vârste, precum și regiuni geografice, iar eșantionul companiilor va fi reprezentativ cel puțin după criterii de mărime (mari, mijlocii, mici și micro), tipuri de activități (exclusiv activitatea financiară), numărul de angajați, regiunea de operare. Prestatorul va efectua sondajul sociologic și va prezenta datele colectate către BNM în format electronic, precum și dovezile de veridicitate a datelor respective (raportul de pretestare a chestionarelor, raportul tehnic cu privire la etapele de realizare a sondajului, extrasul de apeluri efectuate în cadrul sondajului cu identificarea unui set de înscrieri selectate aleatoriu de Beneficiar). Înainte de predare a datelor, prestatorul le va coda, stoca, sistematiza. Datele prezentate către BNM vor fi dezagregate la nivel de persoane și companii individuale. Termenele-limită pot fi revizuite de Beneficiar și Prestator în funcție de evoluția implementării activităților, în limitele termenelor de tolerare.
Compania sociologică (în continuare Prestator) urmează să efectueze un sondaj sociologic la nivel național în rândul populației și a companiilor nefianciare. Sondajul urmează a fi efectuat prin completarea chestionarului, formulat de către BNM, în rândul populației și companiilor nefinanciare. Prestatorul va propune metodologia pentru un eșantion național-reprezentativ de cel puțin 1000 de gospodării și 350 de companii. În cadrul eșantionului gospodăriilor vor fi incluse familii diversificate cel puțin după criteriile de stare socială, venit, vârste, precum și regiuni geografice, iar eșantionul companiilor va fi reprezentativ cel puțin după criterii de mărime (mari, mijlocii, mici și micro), tipuri de activități (exclusiv activitatea financiară), numărul de angajați, regiunea de operare. Prestatorul va efectua sondajul sociologic și va prezenta datele colectate către BNM în format electronic, precum și dovezile de veridicitate a datelor respective (raportul de pretestare a chestionarelor, raportul tehnic cu privire la etapele de realizare a sondajului, extrasul de apeluri efectuate în cadrul sondajului cu identificarea unui set de înscrieri selectate aleatoriu de Beneficiar). Înainte de predare a datelor, prestatorul le va coda, stoca, sistematiza. Datele prezentate către BNM vor fi dezagregate la nivel de persoane și companii individuale. Termenele-limită pot fi revizuite de Beneficiar și Prestator în funcție de evoluția implementării activităților, în limitele termenelor de tolerare.
Информация о заказчике
Название
BANCA NAȚIONALĂ A MOLDOVEI
Фискальный код / IDNO
79592
Адрес
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
bd. Grigore Vieru, 1
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
07.09.2021 16:04:32
Последнее изменение
07.09.2021 16:18:15
MTender ID
Код CPV
79300000-7
-
Studii de piaţă şi cercetare economică; sondaje şi statistici
Тип процедуры
Спрос на ценовые предложения
Критерий оценки
Самая низкая цена
Список партий
Название лота : Lot: Servicii sociologice (sondaj)
Servicii de realizare a sondajului „Suport pentru decizii de politică macroprudențială”
Статус
Активный
Оценочная стоимость
220000 MDL
ID
5d157c48-bcb1-41d3-9774-2dc1a5a5088b
Минимальный шаг
220
Срок действия договора
От 01.10.2021 16:15:24 До 31.12.2021 17:15:24
Ссылка на аукцион
Начало аукциона
От 24.09.2021 15:00:00
Документы процедуры покупки
На данный момент нет разъяснений по процедуре
Название лота : Lot: Servicii sociologice (sondaj)
220000 MDL
201,400.00 MDL
В ожидании
Статус
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС
220,000.00
MDL
Период разъяснений:
07.09.2021 16:18:15 - 14.09.2021 11:00:00
07.09.2021 16:18:15 - 14.09.2021 11:00:00
Период подачи заявок:
14.09.2021 11:00:00 - 23.09.2021 11:00:00
14.09.2021 11:00:00 - 23.09.2021 11:00:00