- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca
Статус
Оценочная стоимость
ID
Минимальный шаг
Срок действия договора
От 30.09.2021 11:27:57 До 31.12.2021 12:27:57
Ссылка на аукцион
Начало аукциона
От 17.09.2021 15:00:00
Документы процедуры покупки
-anunt de participare apa vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-caiet de sarcini apeductul vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-anunt de participare apa vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-caiet de sarcini apeductul vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
-doc standart apa vadeni 2021
Документация атрибуции
21.08.2021 11:29:50
25.08.2021 10:15
Ответ на разъяснение: prin posta de email
25.08.2021 10:15
Ответ на разъяснение: prin posta de email
01.09.2021 08:43
Ответ на разъяснение: Flanşe din oţel. Pentru o informaţie mai detaliată puteţi face cunoştinţă cu proiectul tehnic la sediul primăriei în orice zi lucrătoare, tel. 023049238. Mulţumim.
01.09.2021 08:57
Ответ на разъяснение: Ne cerem scuze. Deja sa răspuns la întrebări pe platformă şi astfel s-au respectat prevederile legale. Mulţumim.
26.08.2021 16:17
Ответ на разъяснение: Privitor licitatia electronica. Conform HG 987 987 din 10.10.2018, utilizarea licitației electronice este obligatorie pentru achizițiile publice de bunuri și servicii prin cererea ofertelor de prețuri ceia ce in platforma se atribuie automat. Insa pentru procedurile de LP etapa licitației electronice este la alegerea autorității contractante
01.09.2021 08:45
Ответ на разъяснение: Confirmăm, conform caietului de sarcini. Mulţumim.
01.09.2021 08:52
Ответ на разъяснение: Da. rămâne şi în continuare opţiunea de petrecere prin licitaţie electronică. Referitor la calitatea lucrărilor sperăm că ofertanţii vor propune oferte optime la raportul calitate - preţ. Mulţumim.
07.09.2021 10:11
Ответ на разъяснение: Amfora cu fund CTN - este denumirea luata din ofertele de pret a producatorilor de beton polufabricat.
07.09.2021 10:13
Ответ на разъяснение: Se permite conform normativelor doua straturi fara coeficient. Daca vor apărea intrebari orice problema se rezolva in procesul de constructii cu dispozitie a autorului de proiect.
09.09.2021 09:32
Ответ на разъяснение: Turnul de Otel se va monta conform calculilor din Proiect. Stimați ofertanți! Vă aducem la cunoștință că proiectul de execuție ,, Constructia apeductului magistral spre localitatile Dumbraveni si Vadeni, r-nul Soroca” a trecut Expertiza la Serviciul de Stat pentru Verificarea și Experizarea Proiectelor și Construcțiilor din 26.12.2013, sub nr. 04-908. Castelul de apă va fi confecționat conform proiectului în condiții de uzină conform prevederilor proiectului tip ,,901-5-32c” cu capacitatea de 50 m3 , turn cu dimensiunile: D=1,22 m, H=18,0 m; rezervor cu dimensiunile: D=3,02 m, H= 7,57 m.
09.09.2021 09:32
Ответ на разъяснение: In procesul de constructie se vor folosi orice tip de pompe care au caracteristicile pompei descrise in PROIECT
09.09.2021 09:34
Ответ на разъяснение: Da face parte din grupul de pompe HYRO MPC -S 2CRI 15-14.3X400/ 50 DL
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС21.08.2021 11:29:50 - 09.09.2021 10:13:54
09.09.2021 10:13:54 - 16.09.2021 13:13:54