- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Lucrări de iluminare stradală în s.Mîndra și s.Ratuș ,r-on Telenești
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : Lucrări de iluminare stradală în s.Mîndra și s.Ratuș ,r-on Telenești
Lucrări de iluminare stradală în s.Mîndra și s.Ratuș ,r-on Telenești
Статус
Оценочная стоимость
ID
Документы процедуры покупки
caiet de sarcini
Технические характеристики
24.08.2021 14:37:02
20.08.2021 11:20
Ответ на разъяснение: Factorul de putere a fost indicat in baza fisei tehnice a corpurilor de iluminat, alese conform proiectului.
20.08.2021 11:22
Ответ на разъяснение: Datele pentru corpurile de iluminat au fost indicate in baza fisei tehnice a corpurilor de iluminat, alese conform proiectului. Primaria admite IK09 - ca conditie minim necesara pentru calificare OE.
20.08.2021 11:23
Ответ на разъяснение: Primaria admite: Protectie la descarcari atmosferice de 6kV - ca conditie minim necesara pentru calificarea OE.
20.08.2021 11:43
Ответ на разъяснение: Iluminatul cuprinde toata localitatea. Pentru a face cunostinta cu Documentatia de Proiect vizitati AC, veniti la fata locului.
20.08.2021 11:27
Ответ на разъяснение: Conform devizului veti indica : corpuri de iluminat pentru drum central - poz.46 (Corp de iluminat LED 25,1W) - 129 buc si corpuri de iluminat pentru drumuri secundare - poz.47 (Corp de iluminat LED 14,4W) - 86 buc.
20.08.2021 12:22
Ответ на разъяснение: Primaria admite umatorele date referitoare la tolerantele la puterea nominala a corpurilor de iluminat (CP) : 1. pentru drum central, poz.46 din CS - Puterea CP ≤ 30W 2. pentru drumuri secundare - poz.47 din CS- Puterea CP ≤ 20W
20.08.2021 11:37
Ответ на разъяснение: Conform proiectului in localitate sunt 2 categorii de drum: principale si de tara. Conform NCM C.04.02:2017 Tabelul 16 Indicii normaţi pentru străzile şi drumurile localităţilor rurale Străzile construcţiilor de locuit: principale - 6 lx și drumuri de tara - 2lx. Ceea ce se cere.
20.08.2021 12:24
Ответ на разъяснение: OE iși va propune ofertele in conformitate cu caietului de sarcini.
20.08.2021 12:26
Ответ на разъяснение: Primaria nu dispune de varianata electronica a documentatiei de proiect, Pentu al vedea vizitati AC.
20.08.2021 12:30
Ответ на разъяснение: OE iși va propune ofertele in conformitate cu caietului de sarcini PUBLICAT. Care a fost eleborat in conformitate cu plansele PE . Pentu al vedea PE vizitati AC.
20.08.2021 12:28
Ответ на разъяснение: OE iși va propune ofertele in conformitate cu caietului de sarcini.
20.08.2021 13:30
Ответ на разъяснение: OE iși va propune ofertele in conformitate cu caietului de sarcini.
20.08.2021 13:32
Ответ на разъяснение: CP prezentat de AC trebuie sa satisfaca conditiile in conformitate cu caietului de sarcini anexat la procedura.
20.08.2021 14:29
Ответ на разъяснение: AC își desfășoară activitatea prin intermediul grupului de lucru (GL), conform art. 14 alin. (1) din Legea nr. 131/03.07.2015 privind achizițiile publice, iar potrivit art. 15 alin. (1) lit. b), din aceiași lege, GL întocmește anunțuri/invitații de participare pentru procedurile de achiziții. Stabilirea cerințelor de calificare este o atribuție exclusivă a GL și are drept temei complexitatea, obiectul și valoarea achiziției, precum și minimizarea riscurilor AC. Cerinta către OE: execuția lucrărilor pe parcursul ultimilor 5 ani, trebuie sa fie respectata.
24.08.2021 10:48
Ответ на разъяснение: Nivelul de iluminat cerut pentru strazile auxiliare va fi schimbat in CS in conformitate cu Tabelul 16 din NCM C.04.02:2017.
Отменена процедура
Оценочная стоимость без НДС19.08.2021 15:56:41 - 26.08.2021 17:00:00
26.08.2021 17:00:00 - 06.09.2021 17:00:00