- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : „Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Статус
Оценочная стоимость
ID
Документы процедуры покупки
formulare, contract-model, caiet de sarcini
Документация атрибуции
17.08.2021 15:05:00
anunt de participare
Документация атрибуции
17.08.2021 15:05:00
documetatia standard
Документация атрибуции
17.08.2021 15:05:00
raport de verificare
Документация атрибуции
17.08.2021 15:05:00
Forma 5 format WORD ливневка
Документация атрибуции
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format PDF semnat ливневка
Документация атрибуции
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format WORD drum
Документация атрибуции
26.08.2021 13:09:55
Forma 5 format PDF semnat drum
Документация атрибуции
26.08.2021 13:09:55
20.08.2021 16:39
Ответ на разъяснение: La solicitarea Primăriei mun.Bălți, ÎM DCC CU a informat: В смете на ливневую канализацию п.19-по п.25-ccылка обоснования АСE-13A1, дана только стоимость сборнных железобетонных колец, плит перекрытия и основания в колодцах. Монтаж сбороного ж-б учтен расценкой ACE 13A. П.29,31, 55, 56 – аналогично, дана только стоимость скоб, закладных деталей, решеток DB. Монтаж этих изделий учитывается комплексной расценкой ACE-13A. В расценках АСE13-A1-учитывается только стоимость материалов. Фракция щебня на дорогах, тротуарах, проездах в описании дана разная в связи с тем, что при первоначальном проектировании дороги были описаны фракции по Молдавским СНиП и нормам, при корректировке дороги обязаны были откорректировать фракции по ЕВРОСТАНДАРТАМ. При строительстве дороги нужно учитывать фракции последние-по евростандартам.
23.08.2021 16:34
Ответ на разъяснение: Formularul nr.1 - Lista cu cantitățile de lucrări este atașat în format Word și PDF în rubrica Documente. Pentru vizualizarea descifrată a consumului de resurse aferent fiecărei norme de divizare introduceți codul din capitolul - Simbol norme si cod resurse din Formularul nr.1 în WIN SMETA.
24.08.2021 13:38
Ответ на разъяснение: În scopul evitării interpretării eronate a listei cantităților de lucrări, deviz-ofertă a operatorului economic trebuie să fie elaborat în conformitate cu CP L.01.01 — 2012 și NCM L.01.01 — 2012, cu aplicarea resurselor, codul cărora este indicat. Normele de deviz (salariu, materiale, mecanisme) sunt aprobate de către Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale și pot fi modificate de către operatorul economic în limita 5% de la normele aprobate.
26.08.2021 13:15
Ответ на разъяснение: Forma nr.5 a fost atașată în rubrica - Documente în format WORD și PDF.
Отменена процедура
Оценочная стоимость без НДС17.08.2021 15:05:00 - 28.08.2021 13:09:55
28.08.2021 13:09:55 - 09.09.2021 7:09:55