- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Echipament IT
Echipament IT
Echipament IT
Информация о заказчике
Название
Secretariatul Parlamentului Republicii Moldova
Фискальный код / IDNO
1006601003762
Адрес
MD-2073,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
16.08.2021 10:30:43
Последнее изменение
18.08.2021 8:45:20
MTender ID
Код CPV
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Тип процедуры
Открытый аукцион
Критерий оценки
Самая низкая цена
Список партий
Название лота : Business Laptop set
Business Laptop set
Статус
Отменена процедура
Оценочная стоимость
566667 MDL
ID
71860238-f6ef-4255-ae91-763aca010bef
Документы процедуры покупки
anexa - specificatii business laptop seturi.pdf
Anexa
Технические характеристики
16.08.2021 10:41:45
Buna ziua.
In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipament Electronic si Electrocasnic (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): p.111. ....... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație ori recepționează prin alte mijloace pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor.. Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament, rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Multumim anticipat
16.08.2021 15:36
Ответ на разъяснение: Buna ziua! Este obligator ca participanții să prezinte „Număr-ul de înregistrare în lista producătorilor”
Bună ziua,
Prezenta licitație, are loc cu încălcări ce ține de concurență:
pct. 8, 12, 13 demonstrează acest fapt.
Aveți nevoie de 25 de laptopuri - procurați-le.
pct. 8 - autorizație de la Producător: ”însuși producătorul Laptopurilor să autorizeze un SRL să participe?” - pentru a limita numărul participanților și a ridica prețurile echipamentelor?
pct. 12 - service centru autorizat sau contract? - de cine autorizat? p/u ce? este obligație de garanție pentru care Furnizorul de echipamente răspunde, de ce trebuie neapărat să prezentăm partenerii și furnizorii interni ai companiei - care de fapt ar fi secret comercial?
pct. 13 - ce fel de înregistrare a Producătorilor? Exemnplu clar - întrebarea de mai sus: ”... In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipament Electronic si Electrocasnic (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): p.111. ....... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație ori recepționează prin alte mijloace pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor....” - prin lege se dorește ca anumite companii să fie favorizate, iar altele excluze din tender.
Este un fapt clar...
Статус
Отменена процедура
Оценочная стоимость без НДС
566,667.00
MDL
Период разъяснений:
16.08.2021 10:41:45 - 26.08.2021 14:00:00
16.08.2021 10:41:45 - 26.08.2021 14:00:00
Период подачи заявок:
26.08.2021 14:00:00 - 07.09.2021 10:00:00
26.08.2021 14:00:00 - 07.09.2021 10:00:00