- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Construcția unei anexe la grădinița de copii din s. Ciobanca
Se va construi o anexa la clădirea existentă
Se va construi o anexa la clădirea existentă
Информация о заказчике
Название
Primaria Panasesti
Фискальный код / IDNO
1007601009439
Адрес
3725,
MOLDOVA,
s.Pănăşeşti,
Străşeni,
Stefan cel Mare 53
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
16.08.2021 8:01:59
Последнее изменение
26.08.2021 13:51:25
MTender ID
Код CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Спрос на ценовые предложения
Критерий оценки
Лучшее соотношение цена-качество
Список партий
Название лота : Construcția unei anexe la grădinița de copii din s. Ciobanca
Se va construi o anexa la clădirea existentă.
Документы процедуры покупки
Bună ziua. Conform legii achizitii publice termenul pentru COP lucrari este de min 12 zile (art. 57 alin. (6) din Legea 131/2015). Rugam sa va conformati.
19.08.2021 15:18
Ответ на разъяснение: Redactat.
Conform Codului Civil zilele trebuie sa fie complete, adica din 16 august numarati 12 zile complete, iar data de 16 august nu se numera.
20.08.2021 08:36
Ответ на разъяснение: Da, ziua de 16 nu s-a numarat.
Da, acum corect ati modificat. Multumim pentru receptivitate. O zi buna.
20.08.2021 09:49
Ответ на разъяснение: De asemenea.
Buna ziua! Vă rugăm să luați cunoștință cu art. 37, alin. (6) din Legea Nr. 131 privind achizițiile publice în care se menționează că Specificațiile tehnice nu vor face referinţă la o anumită marcă comercială sau la un anumit agent economic, la un brevet, o schiță sau un tip de bunuri, de lucrări şi de servicii, nu vor indica o origine concretă, un producător sau un operator economic concret. În cazul în care nu există un mod suficient de exact de expunere a cerințelor faţă de achiziţie, iar o astfel de referinţă este inevitabilă, caracteristicile vor include cuvintele „sau echivalentul”. Menționăm concret și solicităm să înlocuiți referințele la producători, marcă etc în caietul de sarcini, de ex. la pozițiile 14, 21 etc. Verificați și alte poziții căci în tot caietul de sarcini se face referință la mai mulți producători, ceea ce este contrar legislației și încalcă principiile achizițiilor publice.
24.08.2021 09:13
Ответ на разъяснение: Este indicat ”tip”, adica ceva aproximativ.
faceti cv cu perioada de depunere, ati indicat de pe 27, dar de pe 27 pina pe 01.09 sunt zile libere si nu lucreaza nimeni, avem garantiie bancara, nu ne incadram cu timpul
26.08.2021 13:52
Ответ на разъяснение: Ok.
Mai citiți odată legea, este destul de clar stipulat cum să scrieți. Rugăm să vă conformați legii achiziții publice. O zi bună.
28.08.2021 15:13
Ответ на разъяснение: Vedeți documentele sunt conform legii și nu blocați intenționat achiziția.
Art. 37, alin. (6) din Legea Nr. 131 privind achizițiile publice: ...În cazul în care ... o astfel de referinţă este inevitabilă, caracteristicile vor include cuvintele „sau echivalentul”.
28.08.2021 15:13
Ответ на разъяснение: În documente este scris echivalent. nu blocați intenționat achiziția.
Scuzați, nicidecum nu a fost intenționat, răspunsul dvs din 24 aug 2021, 09:13 ne-a dus în eroare.
01.09.2021 10:39
Ответ на разъяснение: ok
Название лота : Construcția unei anexe la grădinița de copii din s. Ciobanca
976323.2 MDL
Статус
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС
976,323.20
MDL
Период разъяснений:
16.08.2021 8:12:27 - 03.09.2021 10:39:35
16.08.2021 8:12:27 - 03.09.2021 10:39:35
Период подачи заявок:
03.09.2021 10:39:35 - 09.09.2021 6:38:12
03.09.2021 10:39:35 - 09.09.2021 6:38:12