- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Excavator pe șenile
Информация о заказчике
Название
Фискальный код / IDNO
Адрес
Веб-сайт
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
Последнее изменение
MTender ID
Код CPV
Тип процедуры
Критерий оценки
Список партий
Название лота : Excavator pe șenile
CPV- 43262100-8 - Excavator pe șenile
Документы процедуры покупки
anunt de intentie
Документация атрибуции
16.08.2021 15:13:46
anunt de participare din 17/09/2021
Документация атрибуции
17.09.2021 16:59:02
Specificatii tehnice
Документация атрибуции
17.09.2021 16:59:02
documente la depunerea ofertei (anexa nr.1-5)
Документация атрибуции
21.09.2021 10:15:13
17.08.2021 09:07
Ответ на разъяснение: Criteriile sunt specificate în documentația de atribuire / specificații tehnice № 4 din 13.08.2021 (plasat pe pagina web: www.moldovatransgaz.md (compartimentul -“TENDERE”).
18.08.2021 10:25
Ответ на разъяснение: Bună ziua. Poate că, în acel moment, au existat dificultăți tehnice. Mai incercați, site-ul funcționează. Documentele necesare sunt atașate.
20.08.2021 09:55
Ответ на разъяснение: Bună ziua. Site-ul Moldovatransgaz funcționează în regim normal. Documentele necesare sunt atașate, disponibile în general. (www.moldovatransgaz.md - Tendere). Referitor la Specificațiile tehnice- acestea vor fi atașate pe platforma împreună cu anunțul de participare. Pentru detalii adresați-Vă direct : Moldovatransgaz SRL, Secția Aprovizionare tehnico-materială e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / fax. +373 22 300 406
21.08.2021 11:32
Ответ на разъяснение: Навесной отвал - это металлическая конструкция коробчатого сечения с ножами в нижней части, с/без поворотного механизма, гидравлический механизм подъема-опускания.
20.08.2021 11:33
Ответ на разъяснение: Ширина с учетом гусениц для габаритной перевозки (Экскаватор габаритный)
20.08.2021 11:34
Ответ на разъяснение: Да. latimea exavatorului 2550 mm este maximala
24.08.2021 16:54
Ответ на разъяснение: Добрый день. Указанный навесной отвал, согласно заявленным Техническим требованиям, является дополнительной опцией, в виде лопаты для проведения планировочных работ, но не замена основного ковша. Аналоги такой техники имеются. Мы готовы предоставить дополнительную информацию. Просим Вас обращаться по следующим контактам: Молдоватрансгаз ООО, Отдел материально-технического снабжения, e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / факс +(373) 22 300 406
21.09.2021 09:57
Ответ на разъяснение: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
21.09.2021 09:57
Ответ на разъяснение: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
21.09.2021 09:57
Ответ на разъяснение: Ofertă – este o ofertă de încheiere a unei tranzacții, care stabilește condițiile esențiale ale contractului, adresate în cazul nostru unei anumite persoane. Dacă destinatarul (destinatarul) acceptă oferta (exprimă consimțământul, o acceptă), aceasta înseamnă încheierea contractului propus între părți în condițiile specificate în ofertă. Astfel, după acceptarea ofertei (acceptarea) înainte de expirarea acesteia și acordul condițiilor esențiale, oferta își pierde semnificația juridică, deoarece este astfel acceptată.
20.09.2021 15:16
Ответ на разъяснение: Din 13.08.2021 toate documentele necesare sunt atașate, disponibile în general - www.moldovatransgaz.md - Tendere.(conf. anuntului de intentie №4 din 13.08.2021.pdf - plasat pe platforma)
21.09.2021 16:24
Ответ на разъяснение: Pe parcursul întregului proces de inițiere a procedurii de achiziție a unui excavator, toate informațiile, documentele necesare au fost plasate pe platformă Achiziții.md, pe site-ul nostru (www.moldovatransgaz.md), disponibile în general. Conform p.6 al Anunțului de participare nr.4 din 17.09.21, care a fost publicat la data de 17 septembrie 2021 pe platformă Achiziții.md, conține informația despre Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire. Nu ar trebui să fie dificil pentru orice operator economic interesat, care a decis să participe la această achiziție, să folosească informațiile date de care are nevoie. În prezent toate DOCUMENTELE la depunerea ofertei (Anexa nr.1-5) sunt plasate pe platforma. Pentru detalii suplimentare adresați-Vă direct: Moldovatransgaz SRL, Secția Aprovizionare tehnico-materială. e-mail: [email protected]; + (373)22 300 495; 22 300 496; 22 300 405 / fax. +373 22 300 406.
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС16.08.2021 15:13:46 - 23.09.2021 10:15:13
23.09.2021 10:15:13 - 13.10.2021 7:15:13