- Стадия выяснения
- Подача предложений
- Электронный аукцион
- Этап оценки предложений
- Контракт
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Информация о заказчике
Название
Consiliul Raional Causeni
Фискальный код / IDNO
1007601010921
Адрес
MD-4301,
MOLDOVA,
or.Căuşeni,
Căuşeni,
bd. M. Eminescu, 31
Веб-сайт
--------
Контактное лицо
Данные покупки
Дата публикации
12.08.2021 9:35:12
Последнее изменение
16.08.2021 10:58:46
MTender ID
Код CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Спрос на ценовые предложения
Критерий оценки
Самая низкая цена
Список партий
Название лота : Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
Документы процедуры покупки
declaratie_ro.doc
Declarație privind confirmarea identității
Документация атрибуции
12.08.2021 9:40:07
Volumul pentru schele este de 158 m2, iar volumul termoizolarii peretilor este de 430,33 m2, restul volumului cum va fi executat?
16.08.2021 11:12
Ответ на разъяснение: În Norme este prevăzut pînă la 4 m înălțime.
Conform normelor si cerintelor antiincendiu, suprafata glafurilor (strict obligatoriu) trebuie sa fie executata cu placi din vata minetala, iar in caietul de sarcini este data cu polistiren, intrebarea este cum va fi executata aceasta lucrare?
16.08.2021 11:13
Ответ на разъяснение: Conform caietului de sarcini.
In caietul de sarcini este inclus volumul suprafetei de termoizolare a peretilor de 430,33 m2, inclusiv termoizolarea glafurilor de 54 m2, iar finisarea termoizolarii cu ameste "TINC" este doar de 430,33 m2, cum va fi finisata suprafata glafurilor? doar cu adeziv?
16.08.2021 11:18
Ответ на разъяснение: Conform caietului de sarcini.
Se pare că în cadrul autoritatii contractante lucrează ”specialisti de înalta calitate” care nu pot da clarificări clare și nu pot repara greșelele proprii.
S-a dat întrebarea de schele că toată suprafața este de 430 m2 iar în caietul de sarcini este stipulat 158m2 si voi dati raspuns că în Norme este prevazut pina la 4 metri, dar mai sus de 4 metri inaltime ce o sa fie executate lucrările de porsoane ”zburătoare”?
16.08.2021 13:49
Ответ на разъяснение: Obiectul dat este în baza unor devize verificate și expertizate. Se execută conform legislației în vigoare.
Specificati va rog grosimea polistirenului.
17.08.2021 08:15
Ответ на разъяснение: Nu mai puțin de 4 cm.
Название лота : Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
287260 MDL
Статус
Этап оценки предложений
Оценочная стоимость без НДС
287,260.00
MDL
Период разъяснений:
12.08.2021 9:40:07 - 17.08.2021 10:00:00
12.08.2021 9:40:07 - 17.08.2021 10:00:00
Период подачи заявок:
17.08.2021 10:00:00 - 24.08.2021 9:00:00
17.08.2021 10:00:00 - 24.08.2021 9:00:00